Artykuły na temat: "prawa kobiet"

"Przeciwko przemocy władzy". Ulicami polskich miast przeszły manify

10 marca 2018 r.

Przeciwko przemocy i nierównościom a także z postulatami powszechnego dostępu do bezpiecznej i bezpłatnej aborcji, ulicami polskich miast przeszły w sobotę manify. Organizowane w okolicy 8 marca manifestacje są rokrocznie okazją do wskazania problemów kobiet.

Zastępca RPO o sytuacji kobiet w Polsce

8 marca 2018 r.

Tegoroczny 8 marca jest szczególny. Bo rok 2018 to stulecie wywalczenia przez Polki praw wyborczych. To doskonała okazja, żeby powiedzieć, gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o prawa kobiet. Bo lista spraw do załatwienia jest długa.

PO złoży w Sejmie "pakiet dla kobiet"

24 stycznia 2018 r.

PO złoży w Sejmie "pakiet dla kobiet" - poinformowali w środę liderzy PO. Pakiet ma być projektem zmian w prawie, który z jednej strony utrzyma obecny tzw. kompromis aborcyjny, ale uzupełni go o refundację antykoncepcji, in vitro, badania prenatalne oraz edukację seksualną.

Lewestam: Aborcja tylko w hurcie

20 stycznia 2018 r.

 Niewiele nas tak porusza jak aborcja. Są, owszem, inne problemy, które sprawiają, że łapiemy za (polityczną) broń: emigracja, polski węgiel, Unia Europejska ze szczególnym wyszczególnieniem kwestii, czy i z jakiej racji Niemiec chce pluć nam w twarz.

Coraz bliżej zakazu aborcji

15 stycznia 2018 r.

Posłowie PiS deklarują głosowanie za projektem obywatelskim ograniczenia możliwości legalnego przerywania ciąży, choć liczą, że o zmianie przepisów zdecyduje wcześniej Trybunał Konstytucyjny.

„Biała wstążka” symbolem sprzeciwu wobec przemocy

24 listopada 2017 r.

Ze statystyk wynika, że w większości przypadków to mężczyźni są sprawcami przemocy wobec kobiet. Akcja „Biała wstążka” została zorganizowana z myślą o panach, którzy brzydzą się przemocą i przeciwstawiają się jej stosowaniu.

Uczestniczki Kongresu Kobiet: Nie składamy parasolek!

9 września 2017 r.

Ponad 5 tys. osób bierze udział w IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet w Poznaniu. Uczestnicy podkreślają, że tegoroczny Kongres jest wyjątkowy, bo ostatni rok obfitował w wydarzenia, w których to kobiety grały pierwszą rolę. Nie składamy parasolek – zapowiadają.