Artykuły na temat: "Marek Kuchciński"

Godusławski: Suweren jeszcze marszałkowi Kuchcińskiemu podziękuje [TWEET TYGODNIA]

9 sierpnia 2019 r.

Radio Zet zaczęło: marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał między styczniem a lipcem tego roku rządowym samolotem sześć razy, a na pokładzie towarzyszyli mu członkowie rodziny – i na dodatek nie wiadomo, czy zapłacili za ten luksus. Trasa Warszawa-Rzeszów i na odwrót, nawet Kraków się załapał. Kochani, co z tego? PiS obniżył wiek emerytalny, który koalicja PO-PSL podniosła, i to bez wcześniejszego uprzedzenia. Wiadomo, że taki prezent pozwala te kilka wycieczek puścić w zapomnienie.

"Jedyne czego żałują politycy PiS, to że się wydało". Komentarze po dymisji marszałka Kuchcińskiego

8 sierpnia 2019 r.

Marek Kuchciński zrezygnował z funkcji marszałka sejmu. Twierdzi przy tym, że nie złamał obowiązujących przepisów prawa. Politycy opozycji skrytykowali jednak działania Kuchcińskiego, wytykając mu kłamstwa i nadużywanie rządowego samolotu do celów niezwiązanych z funkcją marszałka, w tym do transportowania na trasie Warszawa-Rzeszów członków rodziny i partyjnych kolegów (Kuchciński jest posłem PiS z Podkarpacia, ma tam dom i ziemię). Po ujawnieniu dokumentów sugerujących nadużycia, kancelaria sejmu i sam Kuchciński zaprzeczali, jakoby do nich dochodziło.

Mazurek: Wniosek o odwołanie Kuchcińskiego nie ma najmniejszych szans

14 czerwca 2018 r.

Wniosek PO i Nowoczesnej o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nie ma najmniejszych szans; opozycja zaplanowała sobie, że na każdym posiedzeniu będzie składać wniosek o czyjeś odwołanie - powiedziała PAP wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nowi członkowie KRS: Kuchciński odpowiedział na pismo Gersdorf

23 marca 2018 r.

Marszałek Sejmu odpowiedział na pismo I prezes Sądu Najwyższego dot. wyboru członków do KRS; "bardzo szeroko" ustosunkował się do jej wątpliwości - poinformował PAP dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Dodał, że szefowa Kancelarii Sejmu udostępniła "wszystkie dokumenty", o które wystąpiła I prezes SN.

Seria ataków na biura poselskie. Marek Kuchciński ma propozycję

19 stycznia 2018 r.

Objęcie biur poselskich ochroną i monitoringiem, możliwe zaostrzenie kar za akty wandalizmu oraz za znieważanie funkcjonariuszy publicznych, którymi są posłowie - to niektóre propozycje marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego dot. ochrony parlamentarzystów.

Kuchciński: Jeszcze raz podjąłbym decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej

4 stycznia 2018 r.

W identycznej sytuacji, jak przed rokiem, kiedy opozycja blokowała mównicę na sali plenarnej Sejmu, podjąłbym taką samą decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej; było to zgodne z przepisami i regulaminem - podkreśla marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Warszawski sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r., podczas którego uchwalono ustawę budżetową.

Będzie wniosek o odwołanie Kuchcińskiego? Siemoniak: Rozważamy to

15 grudnia 2017 r.

PO rozważa złożenie wniosku o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu - poinformował w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jak ocenił, stanowisko marszałka Sejmu przerasta Kuchcińskiego, co - jego zdaniem - było widać podczas czwartkowych głosowań ws. ordynacji wyborczej.