Artykuły na temat: "Marek Kuchciński"

Kuchciński: Komisja ds. VAT powinna powstać

20 listopada 2017 r.

Nie mam wątpliwości, że komisja ds. wyłudzeń VAT powinna powstać; sądzę także, że komisja nadzwyczajna ds. reprywatyzacji powinna objąć obszarem swojego działania teren całego kraju - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Kuchciński: Konstytucja nie jest "kamieniem grobowym"

3 kwietnia 2017 r.

Obowiązująca konstytucja nie była "aktem bezalternatywnym"; konstytucja nie jest "kamieniem grobowym" zamykającym dzieje i dyskusje nad ustawą zasadniczą - powiedział w poniedziałek marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas konferencji w Senacie pt. "Konstytucja Solidarności".

Kuchciński: Wniosek o moje odwołanie był niepotrzebny. Argumenty - bezzasadne

22 lutego 2017 r.

Wniosek PO o moje odwołanie był niepotrzebny; argumenty postawione przez opozycję były bezzasadne - ocenił w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Dodał, że słuchał z uwagą wszystkich wystąpień posłów i doszedł do wniosku, że warto działać na rzecz naprawy państwa, a PiS wybrał słuszną drogę.

Wróbel: Zapewniam Pana Marszałka, że nauczyciel, który wyrzuciłby ucznia z klasy za słowa: „nauczycielu mój kochany”, ośmieszyłby się

13 stycznia 2017 r.

Poseł do marszałka Sejmu powinien zwracać się z szacunkiem podobnym jak uczeń zwraca się do nauczyciela. Wyobraża pan sobie, że uczeń mówi: „nauczycielu mój kochany”? Być może to mogłoby się zdarzyć w przedszkolu, ale już nie w szkole podstawowej, a tym bardziej liceum – tak stwierdził marszałek Senatu. Dodał, że obrona posła Szczerby to obrona chamstwa.

Tejchman: To nie jest XVIII-wieczny folwark

19 grudnia 2016 r.

Polskie państwo istnieje jedynie teoretycznie, jest słabe. Dlatego ma wstać z kolan i zostać wzmocnione. Hasła PiS nie są nowe, przynajmniej od końca lat 90. krok po kroku następował ten proces „wzmacniania” państwa. Przez zmianę ordynacji na taką, która będzie gwarantowała stabilną większość. Przez wzmocnienie dyscypliny poselskiej na taką, która będzie gwarantowała spokój poprzez całą kadencję. Przez rozbudowę roli rządu – rozwijanie KPRM i wzmacnianie premiera – po to, byśmy mieli polską upragnioną wersję systemu kanclerskiego. Krok po kroku dochodziliśmy do sytuacji, w której partie stawały się coraz bardziej posłusznymi i bezwolnymi narzędziami w rękach liderów. Do sytuacji, w której władza koncentrowała się w jednym miejscu.

Kuchciński o Obywatelskim Parlamencie Seniorów: Sprawy nie ma

14 września 2016 r.

W związku z wycofaniem przez sejmową komisję polityki senioralnej rekomendacji dla Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, sprawy nie ma – powiedział w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński, odnosząc się do kwestii czy przedsięwzięcie dojdzie do skutku.