Artykuły na temat: "kobiety"

RPD: rodzicami nie mogą być pary jednopłciowe

2 grudnia 2019 r.

NSA nie zgodził się na wpisanie do polskich ksiąg zagranicznego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją dwie kobiety. "Ta uchwała nie pozostawia wątpliwości, że rodzicami dziecka nie mogą być pary jednopłciowe" - napisał w poniedziałek Rzecznik Praw Dziecka.

RPO apeluje do marszałka Senatu ws. emerytur kobiet z rocznika '53

30 listopada 2019 r.

 RPO Adam Bodnar zwrócił się do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o pilne przeprowadzenie inicjatywy senackiej w sprawie emerytur kobiet z rocznika 1953. Rzecznik podkreślił, że w ich przypadku emerytury są nawet o kilkaset złotych niższe niż powinny.

Senat: Komisja odrzuciła petycję o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej

26 listopada 2019 r.

Komisja senacka odrzuciła we wtorek petycję o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej. "Postulat wypowiedzenia tej konwencji jest absurdalny, regulacja jest potrzebna, bo jak pokazują dane, rocznie 800 tys. Polek doświadcza przemocy w domu" - powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu.

Francja: Rząd ogłasza walkę z przemocą domową wobec kobiet

25 listopada 2019 r.

 Premier Francji Edouard Philippe ogłosił w poniedziałek plan walki z przemocą domową wobec kobiet. Sekretarz stanu ds. równouprawnieniai i walki z dyskryminacją Marlene Schiappa obiecuje 1 mld euro na ten cel oraz na politykę równościową.

Słowik: Etyka panów adwokatów [OPINIA]

19 listopada 2019 r.

Pięć Okręgowych Rad Adwokackich (z Krakowa, Łodzi, Radomia, Siedlec i Wrocławia) we współpracy z Komisją Etyki Naczelnej Rady Adwokackiej łączą swoje siły i zapraszają do ogólnopolskiej dyskusji na temat etyki zawodu adwokata. Program konferencji jest zacny. Pięciu mężczyzn-organizatorów zaprasza wszystkich do posłuchania dziewięciu mężczyzn-prelegentów. Widocznie panowie nie słyszeli, że adwokatura jest (także) kobietą.

Kraków: 62-latka 771 razy zapłaciła cudzą kartą

18 listopada 2019 r.

Krakowska policja zatrzymała 62-latkę, która 771 razy zapłaciła za zakupy znalezioną, cudzą kartą płatniczą. Ukradła w ten sposób 6,5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Francja: Rząd: zamknięto kilka szkół koranicznych i 12 miejsc kultu

15 listopada 2019 r.

Francuskie władze zamknęły w różnych miastach 4 szkoły koraniczne, 12 miejsc kultu, ok. 130 barów i 9 stowarzyszeń – poinformował w piątek sekretarz stanu w MSW Francji Laurent Nunez. Miejsca te były „dotknięte politycznym islamizmem i komunitaryzmem” – wskazał.

USA: Sąd nie uznał obywatelstwa kobiety, która dołączyła do IS

15 listopada 2019 r.

Urodzona w New Jersey kobieta, która w 2014 roku pojechała do Syrii i dołączyła do Państwa Islamskiego (IS), nie jest obywatelką Stanów Zjednoczonych, bo jej ojciec miał status dyplomaty, gdy przyszła na świat – orzekł w czwartek amerykański sędzia federalny.