Artykuły na temat: "kobiety"

Milicja zatrzymuje w Mińsku demonstrantów. Tylko mężczyzn

28 sierpnia 2020 r.

Siły specjalne milicji białoruskiej zaczęły zatrzymywać w piątek wieczorem w centrum Mińska uczestników protestu przeciw wynikom wyborów prezydenckich na Białorusi. Zatrzymywani są tylko mężczyźni. Do kobiet stojących w "łańcuchu solidarności" milicjanci nie podchodzą.

Białoruś protestuje i łamie blokady

13 sierpnia 2020 r.

Po dwóch i pół doby władze w Mińsku zrezygnowały z blokady internetu. Same zaś utrzymywały, że ona nigdy nie istniała, a problemy z dostępem do sieci do efekt ingerencji z zewnątrz.

Białoruś: Medycy wyszli na protest w Mińsku

12 sierpnia 2020 r.

W żywym łańcuchu przeciw przemocy stanęło w środę wieczorem kilkuset lekarzy, pielęgniarek i studentów uniwersytetu medycznego w Mińsku. „Mamy już dość, trzeba skończyć z biciem ludzi” – mówili medycy. Przy stacji metra Uruczja OMON rozpędził kolejny protest po niedzielnych wyborach prezydenckich na Białorusi.

Kielce: Ciało kobiety dryfowało w Zalewie Kieleckim

11 sierpnia 2020 r.

Ciało około 50-letniej kobiety dryfował w we wtorek o poranku w Zalewie Kieleckim w stolicy województwa świętokrzyskiego. Zgłoszenie do służb wpłynęło od dwóch wędkarzy po godzinie 5.30.

Kobiety w ciąży nie są bardziej zagrożone chorobą Covid-19

5 sierpnia 2020 r.

Kobiety w ciąży nie są bardziej zagrożone Covid-19 - sugerują badania brytyjskie. Jeśli dojdzie u nich do zakażenia i rozwoju tej choroby, to podobnie jak inne osoby na ogół wykazują jedynie łagodne lub umiarkowane objawy infekcji koronawirusem SARS-CoV-2.

Trzy kobiety w grze o fotel wiceprezydenta

5 sierpnia 2020 r.

Kamala Harris, Karen Bass i Susan Rice ‒ każda z kandydatek po stronie demokratów ma epizod, który potencjalnie może pogrzebać ich szanse na karierę w Białym Domu.