Artykuły na temat: "kobiety"

Włochy: Już 51 osób zarażonych koronawirusem. Dwie osoby zmarły

22 lutego 2020 r.

Do 51 wzrosła w sobotę we Włoszech liczba osób zakażonych koronawirusem - podały władze regionów Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie jest ognisko zachorowań. Od piątku zmarły dwie starsze osoby. To pierwsze śmiertelne ofiary wirusa w tym kraju.

Sędzia w Rybniku zaatakowana podczas rozprawy

20 lutego 2020 r.

 Sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku (Śląskie) została w czwartek napadnięta przez podsądnego podczas posiedzenia – poinformowało na swoim profilu w portalu społecznościowym Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.

Pakistan: W Karaczi toksyczny gaz zabił pięć osób

17 lutego 2020 r.

Wyciek toksycznego gazu spowodował w niedzielę wieczorem w Karaczi, na południu Pakistanu, śmierć pięciu osób, a dziesiątki ludzi przewieziono do szpitali z objawami zatrucia. Nie jest na razie znane źródło wycieku; nie ma też oznak sabotażu - poinformowała w poniedziałek policja.

RPD: rodzicami nie mogą być pary jednopłciowe

2 grudnia 2019 r.

NSA nie zgodził się na wpisanie do polskich ksiąg zagranicznego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją dwie kobiety. "Ta uchwała nie pozostawia wątpliwości, że rodzicami dziecka nie mogą być pary jednopłciowe" - napisał w poniedziałek Rzecznik Praw Dziecka.

RPO apeluje do marszałka Senatu ws. emerytur kobiet z rocznika '53

30 listopada 2019 r.

 RPO Adam Bodnar zwrócił się do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o pilne przeprowadzenie inicjatywy senackiej w sprawie emerytur kobiet z rocznika 1953. Rzecznik podkreślił, że w ich przypadku emerytury są nawet o kilkaset złotych niższe niż powinny.

Senat: Komisja odrzuciła petycję o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej

26 listopada 2019 r.

Komisja senacka odrzuciła we wtorek petycję o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej. "Postulat wypowiedzenia tej konwencji jest absurdalny, regulacja jest potrzebna, bo jak pokazują dane, rocznie 800 tys. Polek doświadcza przemocy w domu" - powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu.