Artykuły na temat: "kobiety"

Sędzia Szmydt czasowo odsunięty od czynności służbowych w warszawskim WSA

28 sierpnia 2019 r.

 Sędzia Tomasz Szmydt został czasowo odsunięty od czynności służbowych w warszawskim WSA. Jak podkreślono, za taką decyzją przemawia "powaga sądu" i "istotne interesy służbowe". Wcześniej w środę sędzia Szmydt został odwołany z funkcji dyrektora wydziału prawnego Biura KRS.

Jadwiga Emilewicz chce przeniesienia siedziby PARP do Poznania

21 sierpnia 2019 r.

Przeniesienie siedziby Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do stolicy Wielkopolski proponuje liderka poznańskiej listy PiS w wyborach do Sejmu Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii przedstawiła w środę swoją "piątkę dla Poznania".

Co wynika z tego, że Komisją, EBC i MFW będą rządziły kobiety

19 sierpnia 2019 r.

Kobiety zarabiają mniej, mniej powierza się im kierowniczych stanowisk i miejsc na listach wyborczych. W biznesie i polityce wciąż traktuje się je stereotypowo. Dużo się mówi o zmianie podejścia. Zasypywaniu luki płacowej. Stosuje się parytety, ale niewiele to zmienia. Pew Research Center od lat publikuje raport pod tytułem „Kobiety i przywództwo”.

Tylko dwa państwa Unii chętniej niż Polska delegowały kobiety na unijnych komisarzy

29 lipca 2019 r.

Ursula von der Leyen jeszcze przed wyborem na przewodniczącą KE zapowiedziała, że jej Komisja w połowie będzie się składać z kobiet. Jak mówiła, jeśli kraje same nie zaproponują wystarczającej liczby pań, nie zawaha się poprosić stolice o nowe nazwiska. Sama von der Leyen jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Matka 5-letniego Dawida podziękowała służbom

22 lipca 2019 r.

 Matka 5-letniego Dawida Żukowskiego, którego ciało "z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością" znaleziono w sobotę pod wiaduktem przy węźle Pruszków na autostradzie A2, podziękowała za pośrednictwem TVN służbom, które prowadziły akcję poszukiwawczą.

Warszawa: Zarzut zabójstwa dla 64-latka zatrzymanego po strzelaninie na Bródnie

14 lipca 2019 r.

64-letni mężczyzna zatrzymany po strzelaninie na warszawskim Bródnie, w wyniku której zginęła 43-letnia kobieta, usłyszał trzy zarzuty, w tym zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Motywem zbrodni był konflikt sąsiedzki. Prokurator złożył wniosek o areszt dla 64-latka.