Artykuły na temat: "kobiety"

Co wynika z tego, że Komisją, EBC i MFW będą rządziły kobiety

19 sierpnia 2019 r.

Kobiety zarabiają mniej, mniej powierza się im kierowniczych stanowisk i miejsc na listach wyborczych. W biznesie i polityce wciąż traktuje się je stereotypowo. Dużo się mówi o zmianie podejścia. Zasypywaniu luki płacowej. Stosuje się parytety, ale niewiele to zmienia. Pew Research Center od lat publikuje raport pod tytułem „Kobiety i przywództwo”.

Tylko dwa państwa Unii chętniej niż Polska delegowały kobiety na unijnych komisarzy

29 lipca 2019 r.

Ursula von der Leyen jeszcze przed wyborem na przewodniczącą KE zapowiedziała, że jej Komisja w połowie będzie się składać z kobiet. Jak mówiła, jeśli kraje same nie zaproponują wystarczającej liczby pań, nie zawaha się poprosić stolice o nowe nazwiska. Sama von der Leyen jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Matka 5-letniego Dawida podziękowała służbom

22 lipca 2019 r.

 Matka 5-letniego Dawida Żukowskiego, którego ciało "z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością" znaleziono w sobotę pod wiaduktem przy węźle Pruszków na autostradzie A2, podziękowała za pośrednictwem TVN służbom, które prowadziły akcję poszukiwawczą.

Warszawa: Zarzut zabójstwa dla 64-latka zatrzymanego po strzelaninie na Bródnie

14 lipca 2019 r.

64-letni mężczyzna zatrzymany po strzelaninie na warszawskim Bródnie, w wyniku której zginęła 43-letnia kobieta, usłyszał trzy zarzuty, w tym zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Motywem zbrodni był konflikt sąsiedzki. Prokurator złożył wniosek o areszt dla 64-latka.

Każda ma alibi i każda mogła zabić. „8 kobiet" w Och-Teatrze

16 maja 2019 r.

Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, pokojówka i kucharka – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma alibi. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? Spektakl „8 kobiet" Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka już 30 maja na Dużej Scenie stołecznego Och-Teatru.

Biedroń na konwencji Wiosny: Nie ma pieniędzy na organizacje antyprzemocowe, a są na maybachy i geotermię ojca Rydzyka. To patologia

11 maja 2019 r.

Nie ma wolności bez wolności dla kobiet. Nie ma równości bez równości dla kobiet. Demokracja bez kobiet to pół demokracji. Dziś Polska jest krajem dla biskupów i działaczy partyjnych PiS . Jest tylko jedna kobieta, która jest w Polsce naprawdę dobrze traktowana. Wystarczy, że domalujesz jej tęczę nad głową i od razu w twoim domu zjawia się policja – mówił w sobotę w Poznaniu lider Wiosny Robert Biedroń w trakcie konwencji partii poświęconej prawom kobiet i świeckości państwa.