Artykuły na temat: "kobiety"

Każda ma alibi i każda mogła zabić. „8 kobiet" w Och-Teatrze

16 maja 2019 r.

Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, pokojówka i kucharka – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma alibi. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? Spektakl „8 kobiet" Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka już 30 maja na Dużej Scenie stołecznego Och-Teatru.

Biedroń na konwencji Wiosny: Nie ma pieniędzy na organizacje antyprzemocowe, a są na maybachy i geotermię ojca Rydzyka. To patologia

11 maja 2019 r.

Nie ma wolności bez wolności dla kobiet. Nie ma równości bez równości dla kobiet. Demokracja bez kobiet to pół demokracji. Dziś Polska jest krajem dla biskupów i działaczy partyjnych PiS . Jest tylko jedna kobieta, która jest w Polsce naprawdę dobrze traktowana. Wystarczy, że domalujesz jej tęczę nad głową i od razu w twoim domu zjawia się policja – mówił w sobotę w Poznaniu lider Wiosny Robert Biedroń w trakcie konwencji partii poświęconej prawom kobiet i świeckości państwa.

Pyskata i uparta Paula. „Kobieta, która wpadła na drzwi” w Teatrze WARSawy

10 kwietnia 2019 r.

Jest to opowieść o świecie współczesnego Dublina - brutalnym i wielkodusznym, podłym i przepojonym marzeniami. Brunatnym, lepiącym, chropowatym, ale i bezpretensjonalnie autentycznym, do głębi realnym i odczuwalnym. Pomiędzy owymi sprzecznościami dryfuje przez przytłaczającą codzienność maltretowana przez męża sprzątaczka, matka czwórki dzieci, bohaterka dnia powszedniego. Premiera „Kobiety, która wpadła na drzwi” już 19 czerwca 2019 w Teatrze WARSawy.

Zapomniane, bezimienne, wykorzystywane. „Służące do wszystkiego” [RECENZJA]

15 marca 2019 r.

Zaroiło się od publikacji łamiących konwencjonalny sposób opowiadania o historii naszego kraju. Zamiast od strony wielkich graczy (głównie mężczyzn), poznajmy dzieje z perspektywy maluczkich (zazwyczaj kobiet). Po włókniarkach Marty Madejskiej (”Aleja włókniarek") i kobietach Solidarności Ewy Majewskiej (”Kontrpubliczności ludowe i feministyczne. Wczesna «Solidarność» i Czarne Protesty"), czas na ”Służące do wszystkiego" Joanny Kuciel-Frydryszak.

Dowódca WOT: Wojsko potrzebuje kobiet

8 marca 2019 r.

Obecność kobiet w siłach zbrojnych jest niezbędna, kobiety pozwalają efektywniej działać - podkreślił w piątek dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet w ośrodku MON w podwarszawskiej Nowej Wsi.