Artykuły na temat: "kobieta"

Socjolożka Elżbieta Korolczuk o relacjach matka-córka [WYWIAD]

11 stycznia 2019 r.

Kiedyś nie można było, bez narażania się na ostracyzm, stwierdzić, że nie chce się dziecka. Ale przede wszystkim dla wielu kobiet to było w ogóle nie do pomyślenia. To właśnie te obszary „nie do pomyślenia” są dziś źródłem dużego napięcia między pokoleniem matek i córek.

MZ: W 2017 r. w Polsce wykonano 1061 zabiegów przerwania ciąży

2 sierpnia 2018 r.

W 2017 r. w Polsce wykonano 1061 zabiegów przerwania ciąży, w zdecydowanej w większości w sytuacji, gdy wyniki badań wskazywały na prawdopodobieństwo upośledzenia lub choroby płodu - wynika z informacji przekazanych PAP w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia.

Woś o książce Huston: Czemu kobiety ciągle muszą się tłumaczyć?

20 lipca 2018 r.

Nigdy w życiu nie spotkałam nikogo, kto mówi, że uwielbia dyskryminować kobiety” – pisze na samym wstępie Therese Huston. A jednak dyskryminacja jest faktem. Nawet w miejscach, które od lat stawiają sobie za cel szerokie włączanie kobiet do podejmowania najważniejszych decyzji. Czy winę za to ponosi wyłącznie czysty męski szowinizm? To byłoby zbyt proste.

Irlandia: Ustawa o aborcji możliwa jeszcze w październiku

28 maja 2018 r.

Po zdecydowanym zwycięstwie w referendum zwolenników liberalizacji przepisów aborcyjnych rząd Irlandii planuje przyspieszyć prace nad nową ustawą i liczy na jej wejście w życie jeszcze w październiku - informuje w poniedziałek dziennik "Irish Independent".