Artykuły na temat: "kobieta"

Bank Mleka Kobiecego w ciągu dwóch lat pomógł ponad 450 noworodkom

18 maja 2018 r.

Ponad 835 litrów mleka kobiecego zebrał w ciągu dwóch lat działalności Bank Mleka Kobiecego funkcjonujący przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie. Ta jedyna tego typu placówka w Małopolsce pomogła do tej pory ponad 450 małym pacjentom.

Niemcy: 89-letnia Haverbeck w więzieniu za negowanie Holokaustu

7 maja 2018 r.

89-letnia Ursula Haverbeck, która nie stawiła się w więzieniu w celu odbycia kary za negowanie Holokaustu, została zatrzymana i osadzona w zakładzie karnym w Bielefeld (Nadrenia Północna-Westfalia) - poinformowała w poniedziałek prokuratura i policja.

Meksyk: Pierwsza w historii kobieta w zarządzie Banku Centralnego

25 stycznia 2018 r.

Meksykański Kongres zatwierdził w środę kandydaturę b. pracowniczki ministerstwa finansów, Irene Espisnosa na stanowisko członka zarządu Centralnego Banku Meksyku. Obejmie ona wakat powstały po objęciu przez Alejandro Diaza de Leona funkcji prezesa CBM.

"Cipka" Renaty Gąsiorowskiej z Grand Prix "Żubroffki"

10 grudnia 2017 r.

Film "Cipka" w reżyserii Renaty Gąsiorowskiej zdobył główną nagrodę zakończonego w niedzielę wieczorem 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka" w Białymstoku. W konkursie oceniano 126 zakwalifikowanych krótkich metraży.

Niemcy: Ivanka Trump uczestniczy w forum kobiet w Berlinie

25 kwietnia 2017 r.

Oprócz kanclerz Angeli Merkel w spotkaniu dla kobiet zajmujących wysokie stanowiska w polityce i biznesie uczestniczy córka prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka. Uczestniczki Women20 Summit w Berlinie dyskutują o tym, jak ułatwić kobietom karierę w gospodarce.

Pierwsza kobieta maszynista w PKP Intercity

16 marca 2017 r.

Pierwszy raz kobieta została maszynistą w PKP Intercity - podała w czwartek spółka. Aleksandra Płusa ma uprawnienia do prowadzenia m.in. Dartów, określanych mianem polskich pendolino. Spółka zatrudnia ok. 1,2 tys. maszynistów.

Raport: Polski rynek pracy coraz bardziej przyjazny dla kobiet

21 lutego 2017 r.

Znaczny spadek bezrobocia wśród kobiet, zwiększenie zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin oraz zmniejszenie różnic w wynagrodzeniu wobec mężczyzn - według raportu PwC "Women in Work Index" polski rynek pracy staje się coraz bardziej przyjazny dla kobiet.

Ofiary przemocy domowej zasługują na wiarygodność

12 grudnia 2016 r.

Przyjmowanie tego co mówią skrzywdzone kobiety, bez oceniania, negowania, kwestionowania to wsparcie, jakiego powinniśmy im udzielać na co dzień – wskazuje dr Sylwia Spurek, zastępczyni RPO ds. Równego Traktowania.

Sąd Lekarski uchylił decyzję rzecznika odpowiedzialności ws. prof. Chazana

14 października 2016 r.

Naczelny Sąd Lekarski uchylił postanowienie Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej kończące sprawę prof. Bogdana Chazana o odmowę przeprowadzenia aborcji u pacjentki szpitala im. Świętej Rodziny i przesłał ją rzecznikowi do ponownego rozpatrzenia – przekazała PAP w piątek Naczelna Izba Lekarska.