Artykuły na temat: "kobieta"

Woś o książce Huston: Czemu kobiety ciągle muszą się tłumaczyć?

20 lipca 2018 r.

Nigdy w życiu nie spotkałam nikogo, kto mówi, że uwielbia dyskryminować kobiety” – pisze na samym wstępie Therese Huston. A jednak dyskryminacja jest faktem. Nawet w miejscach, które od lat stawiają sobie za cel szerokie włączanie kobiet do podejmowania najważniejszych decyzji. Czy winę za to ponosi wyłącznie czysty męski szowinizm? To byłoby zbyt proste.

Irlandia: Ustawa o aborcji możliwa jeszcze w październiku

28 maja 2018 r.

Po zdecydowanym zwycięstwie w referendum zwolenników liberalizacji przepisów aborcyjnych rząd Irlandii planuje przyspieszyć prace nad nową ustawą i liczy na jej wejście w życie jeszcze w październiku - informuje w poniedziałek dziennik "Irish Independent".

Bank Mleka Kobiecego w ciągu dwóch lat pomógł ponad 450 noworodkom

18 maja 2018 r.

Ponad 835 litrów mleka kobiecego zebrał w ciągu dwóch lat działalności Bank Mleka Kobiecego funkcjonujący przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie. Ta jedyna tego typu placówka w Małopolsce pomogła do tej pory ponad 450 małym pacjentom.

Niemcy: 89-letnia Haverbeck w więzieniu za negowanie Holokaustu

7 maja 2018 r.

89-letnia Ursula Haverbeck, która nie stawiła się w więzieniu w celu odbycia kary za negowanie Holokaustu, została zatrzymana i osadzona w zakładzie karnym w Bielefeld (Nadrenia Północna-Westfalia) - poinformowała w poniedziałek prokuratura i policja.

Meksyk: Pierwsza w historii kobieta w zarządzie Banku Centralnego

25 stycznia 2018 r.

Meksykański Kongres zatwierdził w środę kandydaturę b. pracowniczki ministerstwa finansów, Irene Espisnosa na stanowisko członka zarządu Centralnego Banku Meksyku. Obejmie ona wakat powstały po objęciu przez Alejandro Diaza de Leona funkcji prezesa CBM.

"Cipka" Renaty Gąsiorowskiej z Grand Prix "Żubroffki"

10 grudnia 2017 r.

Film "Cipka" w reżyserii Renaty Gąsiorowskiej zdobył główną nagrodę zakończonego w niedzielę wieczorem 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka" w Białymstoku. W konkursie oceniano 126 zakwalifikowanych krótkich metraży.

Niemcy: Ivanka Trump uczestniczy w forum kobiet w Berlinie

25 kwietnia 2017 r.

Oprócz kanclerz Angeli Merkel w spotkaniu dla kobiet zajmujących wysokie stanowiska w polityce i biznesie uczestniczy córka prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka. Uczestniczki Women20 Summit w Berlinie dyskutują o tym, jak ułatwić kobietom karierę w gospodarce.