Artykuły na temat: "I prezes SN"

Olsztyn: Sędziowie Sądu Rejonowego chcieli zebrania. Prezes odmówił

4 grudnia 2019 r.

 Sędziowie Sądu Rejonowego w Olsztynie próbowali w środę po południu w trybie pilnym zwołać zebranie, na którym chcieli podjąć uchwały popierające Pawła Juszczyszyna i zarazem wezwać Macieja Nawackiego do rezygnacji z funkcji prezesa Sądu Rejonowego. Nawacki odmówił zwołania zebrania.

Witek o listach poparcia do KRS: czekamy na wyrok TK

29 listopada 2019 r.

Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego - w ten sposób marszałek Sejmu Elżbieta Witek odpowiedziała w piątek na pytanie czy Kancelaria Sejmu upubliczni listy podpisów pod kandydaturami sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Sasin: Zrobię wszystko, by indywidualni odbiorcy nie płacili więcej za prąd

22 listopada 2019 r.

Będę przekonywał prezesów spółek energetycznych, by szukali oszczędności i sposobu na to, by nie obciążać obywateli podwyżkami cen energii. Zrobię wszystko, by indywidualni odbiorcy nie płacili więcej za prąd - poinformował wicepremier, minister ds. nadzoru właścicielskiego Jacek Sasin.

Marszałek Senatu: nie wykluczam inicjatywy ustawodawczej ws. wyroku TSUE

20 listopada 2019 r.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) nie wykluczył w środę inicjatywy ustawodawczej ws. wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W piątek marszałek ma się spotkać z wybitnymi polskimi prawnikami, by poznać ich opinię na temat wyroku TSUE.

Syn szefa NIK Jakub Banaś pozwał wydawcę dziennika "Fakt"

15 listopada 2019 r.

Jakub Banaś, syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli, skierował do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw wydawcy dziennika "Fakt" - poinformował PAP w piątek pełnomocnik J. Banasia mec. Paweł Doniec. Jak dodał chodzi o "bezprawne wykorzystanie wizerunku".

Sejm: Komisja ds. VAT rozpoczęła przesłuchanie Jacka Cichockiego

18 czerwca 2019 r.

Komisja ds. VAT rozpoczęła we wtorek przesłuchanie b. szefa MSW, b. szefa KPRM i b. szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów - Jacka Cichockiego. Na wtorek komisja zaplanowała jeszcze przesłuchanie b. wiceszefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, Adama Jassera.