Artykuły na temat: "I prezes SN"

Syn szefa NIK Jakub Banaś pozwał wydawcę dziennika "Fakt"

15 listopada 2019 r.

Jakub Banaś, syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli, skierował do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw wydawcy dziennika "Fakt" - poinformował PAP w piątek pełnomocnik J. Banasia mec. Paweł Doniec. Jak dodał chodzi o "bezprawne wykorzystanie wizerunku".

Sejm: Komisja ds. VAT rozpoczęła przesłuchanie Jacka Cichockiego

18 czerwca 2019 r.

Komisja ds. VAT rozpoczęła we wtorek przesłuchanie b. szefa MSW, b. szefa KPRM i b. szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów - Jacka Cichockiego. Na wtorek komisja zaplanowała jeszcze przesłuchanie b. wiceszefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, Adama Jassera.

CBA dokonała kolejnych zatrzymań wz. z aferą reprywatyzacyjną

7 maja 2019 r.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Warszawie byłego prezesa "reaktywowanej warszawskiej spółki" w związku ze śledztwem dotyczącym usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od m.st. Warszawy - podało we wtorek CBA.

Broniarz: Rekomenduję nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych

29 kwietnia 2019 r.

 Rekomenduję nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych – powiedział PAP w poniedziałek szef ZNP Sławomir Broniarz. Dla uczniów i szkół oznacza to odwołanie wszystkich dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, które nauczyciele prowadzili poza pensum i zadaniami zleconymi przez dyrektorów.

Sejm: Rozpoczęło się drugie czytanie projektu noweli o SN

25 kwietnia 2019 r.

Po godz. 21.30 w czwartek w Sejmie rozpoczęło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy autorstwa PiS o Sądzie Najwyższym, który wcześniej wraz z autopoprawką przyjęła sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka.