Artykuły na temat: "gospodarka"

Jakubowicz: Podejrzanie długie prosperity [WYWIAD]

23 września 2020 r.

- Obecne pokolenie menedżerów pamięta kryzys z 2008 r., kiedy ich starszym kolegom wydawało się, że wzrost będzie trwał niemal wiecznie - mówi w rozmowie z DGP Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu.

Forum Ekonomiczne 2020: Jak uczestnicy oceniają tegoroczną edycję

22 września 2020 r.

W czasach gdy wirus niszczy ideę wolnego rynku i ogranicza kontakty międzyludzkie i biznesowe, takie spotkania jak Forum Ekonomiczne są wyjątkową okazją do wymiany poglądów i rozwijania współpracy gospodarczej i politycznej. W tym roku wyjątkowo odbyło się nie na krynickim deptaku, lecz w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, a koronawirus wpłynął nie tylko na lokalizację, ale też tematykę debat i spotkań kuluarowych. Poprosiliśmy kilku uczestników o podsumowanie wydarzenia.

Zadyszka po szybkim odrabianiu strat

21 września 2020 r.

Gospodarka podnosi się po pandemicznym kryzysie – z tym, że coraz wolniej. To najważniejszy wniosek z danych o produkcji przemysłowej w sierpniu, które w piątek opublikował GUS. Produkcja była o 1,5 proc. wyższa niż rok wcześniej. Większość ekspertów spodziewała się lepszego wyniku, powyżej 2,5 proc.

Część zmian zostanie na dłużej

21 września 2020 r.

Wiele państw – w tym my – bardzo aktywnie (i ponad zwyczajowy standard) zareagowało na pojawienie się kłopotów związanych z pandemią. Najpierw (powszechnym zamrażaniem gospodarek i życia społecznego) na niewiadomą, jaką był scenariusz przyszłych zdarzeń i niemal powszechny stan kompletnego nieprzygotowania do nich (brak odpowiednich zasobów materiałowych i przygotowanych wcześniej procedur postępowania zarówno dla służb medycznych, jak i wszystkich uczestników życia społeczno-gospodarczego).