Artykuły na temat: "gospodarka"

Masaże lepsze i gorsze, czyli nowe zakazy i wątpliwości

27 października 2020 r.

Nieprecyzyjność pojęć używanych w kolejnych wersjach rozporządzenia w sprawie ograniczeń, zakazów i nakazów w związku ze stanem epidemii wciąż sprawia trudności interpretacyjne. Przede wszystkim przedsiębiorcom, ale nie tylko.

Mija termin podpisania umów o zarządzanie PPK

27 października 2020 r.

We wtorek mija ostateczny termin podpisania umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi dla 75 tys. mikro, małych i średnich firm - wynika z ustawy o PPK. Polski Fundusz Rozwoju szacuje, że partycypacja pracowników w II etapie wdrażania systemu sięgnie 35-40 proc.

Polska wykorzystuje unijne miliony na innowacje

26 października 2020 r.

660 mln euro pozyskała Polska w kończącym się właśnie unijnym programie ramowym Horyzont 2020, którego celem jest wspieranie badań naukowych, rozwoju i innowacji. To o 65 proc. więcej niż w analogicznym okresie w poprzedniej edycji (w latach 2007–2013).

Druga fala koronawirusa, czyli gospodarka wraca pod kreskę

25 października 2020 r.

Z rządu płynęły dotąd sygnały, że „pieniędzy z helikoptera” – jak w czasie pierwszej fali pandemii – nie będzie. A tych pieniędzy spadło firmom z nieba tyle, że jeszcze na parę miesięcy powinno im wystarczyć.

Zostanie przedłużony zakaz lotów międzynarodowych

23 października 2020 r.

Do 10 listopada br. przedłużony będzie zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zakaz ten obowiązuje do wtorku 27 października.

Wsparcie dla branż dotkniętych obostrzeniami. Będzie pomoc dla ponad 30 rodzajów działalności

23 października 2020 r.

Rząd planuje wprowadzenie nowych instrumentów wsparcia dla 31 branż (według kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności), najbardziej dotkniętych pandemią. Mają to być zarówno instrumenty już stosowane, takie jak zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne i postojowe, jak i nowe, długoterminowe środki finansowe na restrukturyzację i wsparcie, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Informacje w tej sprawie mają zostać przekazane w najbliższych dniach.