Artykuły na temat: "e-recepty"

Lekarze znaleźli sposób na obejście e-recepty

20 stycznia 2020 r.

Od 8 stycznia przepisy nakładają obowiązek wystawiania recepty w formie elektronicznej. Ustawa pozwala, by w wyjątkowych sytuacjach, jak np. wizyta domowa, lekarz wystawił receptę papierową. Okazuje się jednak, że nie wszyscy medycy traktują sytuację wyjątkową jako wyjątek - pisze "Super Express".

E-recepty obowiązkowe, ale bata na lekarzy nie będzie

9 stycznia 2020 r.

Obowiązek wystawiania recept w postaci cyfrowej wszedł wczoraj w życie i – jak zapewnia resort zdrowia – ich liczba od razu gwałtownie się zwiększyła, przekraczając liczbę tych w formie papierowej. Recepty tradycyjne wciąż jednak pozostaną – będzie można je wystawić np. w razie braku dostępu do systemu elektronicznego.

E-recepta już obowiązuje. Jak to działa? [KROK PO KROKU]

8 stycznia 2020 r.

E-recepta stała się 8 stycznia 2020 roku obowiązkowa. Pacjent u lekarza zamiast papierowej recepty z pieczątką otrzyma kod (4 cyfry), który wraz z numerem PESEL wystarczy, by otrzymać przepisane leki w aptece. Nie ma obowiązku zakładania żadnych kont, choć resort zdrowia zachęca do rejestrowania darmowego Internetowego Konta Pacjenta, które daje szereg dodatkowych korzyści.

Łatwiejsza realizacja e-recepty

3 grudnia 2019 r.

Dzięki zmianom wprowadzonym do projektu rozporządzenia w sprawie recept farmaceuci nie będą musieli dokonywać skomplikowanych operacji przeliczania, ile leku należy wydać pacjentowi. Po konsultacjach wprowadzono do niego część zmian postulowanych przez środowisko.

NFZ zamierza premiować przychodnie za jakość

4 września 2019 r.

Będą dodatkowe pieniądze dla tych placówek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), które dbają o profilaktykę, wystawiają e-recepty oraz uzyskały certyfikaty jakości. To instrumenty motywacyjne, które wprowadza nowe zarządzenie prezesa NFZ.

Cyfrowa rewolucja w zdrowiu już trwa

12 czerwca 2019 r.

Szczególnie powinni pamiętać o tym pacjenci – pod adresem pacjent.gov.pl dowiedzą się m.in. jakie są obowiązkowe szczepienia dla dzieci, a także o możliwości skorzystania z badań profilaktycznych.

E-recepta to skuteczniejsze leczenie

4 czerwca 2019 r.

Choć wystawianie elektronicznych recept nie jest jeszcze obowiązkowe, ich liczba przekroczyła już 1,5 mln. Systematycznie przybywa lekarzy, którzy dostrzegają płynące z niej korzyści.

Liczba wystawionych e-recept przekroczyła milion

8 maja 2019 r.

W środę, 8 maja, liczba wystawionych e-recept przekroczyła milion. Milionowa recepta elektroniczna została wystawiona wczoraj w Gdańsku – informuje w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Ponad 32 tys. pacjentów z e-receptą

4 lutego 2019 r.

Już 99 proc. aptek i punktów aptecznych w Polsce jest podłączonych do platformy e-zdrowie (P1) i może realizować elektroniczne recepty. To oznacza, że niemal każda z nich, zarówno elektroniczna, jak i papierowa, jest rejestrowana i udostępniana pacjentowi na jego osobistym internetowym koncie pacjenta (IKP).