Artykuły na temat: "e-recepty"

Wiceminister zdrowia: 10 tys. e-recept wystawionych przez lekarzy

13 sierpnia 2018 r.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wyraził przekonanie, że w poniedziałek liczba recept elektronicznych wystawionych przez lekarzy w ramach programu pilotażowego e-recepta przekroczy 10 tysięcy. Dodał, że w sierpniu do pilotażu przystąpią kolejne apteki.

Lekarze chcą wytycznych w sprawie recept

29 maja 2018 r.

O pilną analizę wprowadzonych ostatnio regulacji dotyczących wystawiania recept oraz wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości apeluje do ministra zdrowia Naczelna Rada Lekarska. Wskazuje, że nowe przepisy są niejasne, czego skutkiem są powtarzające się sytuacje, w których pacjenci nie otrzymują w aptece potrzebnego im leku.

Nie wszystkie zalety e-recepty będą widoczne od razu

26 kwietnia 2018 r.

Wprowadzając nowe systemy informatyczne, powinniśmy pozostawić potencjalnym użytkownikom wolność wyboru. Jeśli będą dobre, zechcą z nich korzystać. Jednak aby tak się stało, konstruując je, trzeba wsłuchiwać się w oczekiwania zainteresowanych środowisk – przekonywali uczestnicy debaty DGP.

Szumowski: Pierwsze e-recepty na początku maja

18 kwietnia 2018 r.

Na początku maja w Siedlcach i Skierniewicach, gdzie prowadzony jest pilotaż oprogramowania systemu obsługi e-recept, będą wystawione pierwsze elektroniczne recepty - powiedział środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Prace Sejmu 2018: Niedokończone obrady i kolejne zmiany w prawie

2 marca 2018 r.

Uporządkowanie przepisów o kryptowalutach, e-recepty w każdym gabinecie lekarskim czy karanie posłów za nieparlamentarne zachowanie. Posłowie podczas 59. Posiedzenia Sejmu zajęli się ponadto ustawą o komornikach sądowych czy nowelą o ewidencji ludności.

Ekspresowe prace nad elektroniczną receptą

1 marca 2018 r.

Rano pierwsze czytanie na komisji, drugie tego samego dnia po południu – tak wyglądają prace nad rządowym projektem o e-recepcie. Resort zdrowia przekonuje, że musi on szybko wejść w życie, by można było wdrożyć pilotaż. I nie wyklucza rozszerzenia go o kolejne miasta.