Artykuły na temat: "aborcja"

Hołownia: obecne uregulowania w kwestii aborcji muszą na razie pozostać

10 stycznia 2020 r.

Nie należy zmieniać obecnie obowiązującej ustawy regulującej kwestię aborcji w Polsce, choć nie zadowala ani jednej ani drugiej strony – powiedział w piątek w Bielsku-Białej publicysta i dziennikarz Szymon Hołownia, który chce wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Kidawa-Błońska i Jaśkowiak o emeryturach, 500 plus i aborcji

7 grudnia 2019 r.

Polaków trzeba zachęcać do pracy, nie wyobrażam sobie zwiększania czasu pracy - powiedziała w sobotniej debacie prawyborczej PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Przechodzenie na emeryturę należy zróżnicować i uzależnić od możliwości pracy ze względu na stan zdrowia - mówił Jacek Jaśkowiak.

Libicki: Ja naprawdę nie muszę być w polityce [WYWIAD]

25 października 2019 r.

W Kościele są dziś całkiem liczne, wpływowe środowiska, które mówią, że można głosić miłość bez prawdy. Wtedy te kłopotliwe elementy doktryny katolickiej można tak zagłaskiwać, żeby nie były zbyt wyraźne. Choćby nauczanie Kościoła w sprawach etyki seksualnej.

Wassermann: spodziewam się kolejnych aktów oskarżenia ws. Amber Gold

2 października 2019 r.

Spodziewam się, że wymiar kary będzie maksymalny, ale spodziewam się również, że wpłyną akty oskarżenia w stosunku do kolejnych 15 osób - powiedziała w środę szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), odnosząc się do ogłaszanego w sprawie wyroku sądowego.

USA na drodze do delegalizacji aborcji

11 czerwca 2019 r.

Legislatury stanowe Missisipi, Georgii i Luizjany w ciągu ostatniego miesiąca przegłosowały prawo, w myśl którego przerywanie ciąży będzie nielegalne, odkąd detektor tętna potwierdzi, że bije serce płodu. To poważny krok w stronę zakazania tego procederu na poziomie całego kraju