Artykuły na temat: "aborcja"

Bosak: Polska niepotrzebnie dotuje Światową Organizację Zdrowia

21 kwietnia 2020 r.

Polska niepotrzebnie dotuje Światową Organizację Zdrowia (WHO) - ocenił we wtorek kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak. Zaapelował też do rządu, by nie finansował WHO. Ta organizacja wielokrotnie była oskarżana o brak obiektywizmu - przekonywał polityk.

Biedroń apeluje o odrzucenie projektu "Zatrzymaj aborcję"

16 kwietnia 2020 r.

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń zaapelował do opozycji i wszystkich ludzi dobrej woli o solidarne głosowanie za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję". Tu nie ma trzeciej drogi, albo jesteśmy za, albo jesteśmy przeciwko piekłu kobiet - powiedział Biedroń.

Wybory prezydenckie. Nowacka i jej Inicjatywa Polska poprą Kidawę-Błońską

8 lutego 2020 r.

Inicjatywa Polska zdecydowała o poparciu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO) na prezydenta – poinformowała w sobotę szefowa tej partii Barbara Nowacka. Z wypowiedzi kandydatki wynika, że obiecała działaczom iPL, że gdyby parlament uchwalił liberalizację aborcji, to ją podpisze.

Hołownia: obecne uregulowania w kwestii aborcji muszą na razie pozostać

10 stycznia 2020 r.

Nie należy zmieniać obecnie obowiązującej ustawy regulującej kwestię aborcji w Polsce, choć nie zadowala ani jednej ani drugiej strony – powiedział w piątek w Bielsku-Białej publicysta i dziennikarz Szymon Hołownia, który chce wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.