Artykuły na temat: "aborcja"

Kidawa-Błońska i Jaśkowiak o emeryturach, 500 plus i aborcji

7 grudnia 2019 r.

Polaków trzeba zachęcać do pracy, nie wyobrażam sobie zwiększania czasu pracy - powiedziała w sobotniej debacie prawyborczej PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Przechodzenie na emeryturę należy zróżnicować i uzależnić od możliwości pracy ze względu na stan zdrowia - mówił Jacek Jaśkowiak.

Libicki: Ja naprawdę nie muszę być w polityce [WYWIAD]

25 października 2019 r.

W Kościele są dziś całkiem liczne, wpływowe środowiska, które mówią, że można głosić miłość bez prawdy. Wtedy te kłopotliwe elementy doktryny katolickiej można tak zagłaskiwać, żeby nie były zbyt wyraźne. Choćby nauczanie Kościoła w sprawach etyki seksualnej.

Wassermann: spodziewam się kolejnych aktów oskarżenia ws. Amber Gold

2 października 2019 r.

Spodziewam się, że wymiar kary będzie maksymalny, ale spodziewam się również, że wpłyną akty oskarżenia w stosunku do kolejnych 15 osób - powiedziała w środę szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), odnosząc się do ogłaszanego w sprawie wyroku sądowego.

USA na drodze do delegalizacji aborcji

11 czerwca 2019 r.

Legislatury stanowe Missisipi, Georgii i Luizjany w ciągu ostatniego miesiąca przegłosowały prawo, w myśl którego przerywanie ciąży będzie nielegalne, odkąd detektor tętna potwierdzi, że bije serce płodu. To poważny krok w stronę zakazania tego procederu na poziomie całego kraju

Marzena Dębska o swoim mężu: Był obrońcą życia. To on tak naprawdę był pro life

25 stycznia 2019 r.

Dopiero teraz, po śmierci prof. Romualda Dębskiego, dowiaduję się o rzeczach, które zrobił dla innych ludzi. O tym, w jakiej sytuacji uratował życie pacjentki czy dziecka. Na każdym kroku spotykam się z opowieściami, ludzie chcą mówić, że dzięki niemu żyją, że dzięki niemu są rodzicami, a ich dzieci z nimi są - mówi Marzena Dębska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Ugoda między Giertychem i RASP ws. "mowy nienawiści"

22 stycznia 2019 r.

 W warszawskim sądzie okręgowym doszło we wtorek do ugody między Romanem Giertychem i Ringier Axel Springer Polska. Wydawnictwo ma zamieścić na stronie Fakt.pl przeprosiny za "mowę nienawiści" w komentarzu czytelnika pod tekstem i wpłacić 20 tys. zł na rzecz fundacji z Józefowa.