„Dziennik Gazeta Prawna" to największy polski dziennik prawno-gospodarczy, informujący o najważniejszych wydarzeniach i zjawiskach w gospodarce krajowej i zagranicznej, najnowszych zmianach w prawie, podatkach i finansach. Powstał w 2009 roku w wyniku połączenia dwóch gazet: „Dziennika Polska Europa Świat" (Rignier Axel Springer Polska) i „Gazety Prawnej" (INFOR Biznes). Jest kontynuacją „Gazety Prawnej”, stąd przejął cały dotychczasowy dorobek „Gazety Prawnej” od momentu jej powstania w październiku 1994 r. Wydawcą DGP jest INFOR Biznes.

„Dziennik Gazeta Prawna" składa się z dwóch grzbietów - białego (Dziennik) o tematyce gospodarczej krajowej i zagranicznej oraz żółtego (Gazeta Prawna) o tematyce prawno-podatkowej.

Od września 2013 r. Gazeta Prawna rozszerzyła ofertę redakcyjną i na jej łamach pojawiły się: Podatkowe Poniedziałki, Przedsiębiorcze Wtorki, Samorządowe Środy, Kadrowe Czwartki i Prawnicze Piątki. Obok rozszerzonego tematu przewodniego, czytelnik codziennie otrzymuje informacje z innych interesujących go w żółtej części dziedzin.
Nowa formuła Gazety Prawnej nawiązuje do tematyki pięciu tygodników, które wydawane są w wersji dla prenumeratorów.

W piątki ukazuje się magazynowe wydanie DGP, w którym treści newsowe ustępują miejsca tematyce bliskiej tygodnikom opinii: społecznej, biznesowej, kulturalnej oraz poświęconej nowościom technologicznym.

Wersja "Dziennika Gazety Prawnej" dla prenumeratorów posiada pięć cotygodniowych dodatków. Każdego dnia do grzbietu głównego gazety załączany jest inny tygodnik, którego nie można kupić w kiosku.

W poniedziałki prenumeratorzy otrzymują „Podatki i Księgowość”, we wtorek „Firmę i Prawo”, w środę tygodnik „Samorząd i Administracja”, w czwartek „Kadry i Płace”, a w piątek dodatek „Prawnik”.

Okładka Gazety Prawnej z grudnia 1995 roku.