Polskie Stronnictwo Ludowe marzy, by Adam Małysz wystartował do parlamentu z list tej partii – donosi dzisiejszy „Super Express”. Zobacz, którzy byli sportowcy zdecydowali się na karierę w polityce.

Pośrednikiem PSL w rozmowach z polskim skoczkiem, który w sobotę oficjalnie zakończył karierę, ma być były trener Adama, a obecnie szef Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. W 2004 roku Tajner startował do Europarlamentu właśnie z listy „Ludowców”.

Informacje o zainteresowaniu pozyskaniem Małysza potwierdził „SE” Stanisław Żelichowski, szef Klubu Parlamentarnego PSL. – Wsparcie pana Adama byłoby bardzo korzystne dla naszego ugrupowania – powiedział gazecie Żelichowski

„SE” ujawnia także, że „Orzeł z Wisły”, jeśli zdecyduje się kandydować, mógłby dostać pierwsze miejsce na liście wyborczej w dowolnym okręgu.

Sam Małysz żadnych rewelacji dotyczących politycznych planów nie komentuje.

BYLI SPORTOWCY, KTÓRZY ZDECYDOWALI SIĘ NA KARIERĘ W POLITYCE
Roman Kosecki
Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski. Karierę w polityce zaczął w 2002 roku od sprawowania mandatu w radzie gminy Konstancin-Jeziorna. Od 2005 roku jest posłem Platformy Obywatelskiej.
Iwona Guzowska
Wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w kick-boxingu i boksie z ramienia Platformy Obywatelskiej w 2007 roku uzyskała mandat poselski.

Grzegorz Lato

Reprezentant Polski w piłce nożnej. Trzykrotnie uczestniczył z reprezentacją w finałach Mistrzostw Świata. Od 2008 roku jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. W latach 2001–2005 zasiadał w Senacie z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2004 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego, a w 2005 i 2007 w wyborach parlamentarnych.
Antoni Piechniczek
Selekcjoner reprezentacji Polski, z którą w 1982 roku zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. W 2002 został wybrany z listy Unii Samorządowej do sejmiku śląskiego, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmiku. Otwierał listę kandydatów Partii Demokratycznej – demokraci.pl do Sejmu w okręgu katowickim w wyborach w 2005. Rok później ponownie został radnym województwa z listy Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2007 z ramienia PO uzyskał mandat senatorski.
Janusz Wójcik
W latach 1989–1992 trener polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej mężczyzn, z którą zdobył srebrny medal igrzysk w Barcelonie, a w latach 1997–1999 reprezentacji Polski seniorów, z którą bezskutecznie walczył o awans do Mistrzostw Świata. Należał do PZPR. W latach 2001–2003 był członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2005 wystartował w wyborach do Sejmu z listy Samoobrony RP, uzyskując mandat poselski. W przedterminowych wyborach w 2007 nie został ponownie wybrany (otrzymał 630 głosów). W lutym 2008 został wykluczony z Samoobrony RP.