Cała władza w jedne, rządowe ręce. Ekologia będzie zależna od ministra

Jan Szyszko
Samorządowcy nie chcą, by Jan Szyszko decydował indywidualnie, kto i na jakie cele będzie mógł pozyskać fundusze.Newspix / JAKUB NICIEJAFOTONEWS
10 stycznia 2017

Teraz nominanci szefa resortu będą decydować o lokalnych inwestycjach ekologicznych. Minister środowiska chce scentralizować zarządzanie instytucjami zajmującymi się ochroną przyrody. To on wskaże, kto zasiądzie w ich radach nadzorczych. Tym sposobem minister Szyszko będzie miał decydujące prawo głosu, które gminy – i na co – otrzymają pieniądze.

Pozostało 95% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png