statystyki

Od Brexitu nie ma odwrotu

autor: Bartłomiej Niedziński04.10.2016, 08:14; Aktualizacja: 04.10.2016, 08:50
theresa may

Zdaniem Theresy May kontrola imigracji jest ważniejsza niż dostęp do wspólnego rynkuźródło: PAP
autor zdjęcia: FACUNDO ARRIZABALAGA

Premier Theresa May zapowiedziała, że procedura opuszczania Unii Europejskiej zacznie się na początku przyszłego roku. Brexit nabiera kształtów. Podczas trwającej właśnie dorocznej konferencji programowej Partii Konserwatywnej brytyjska premier Theresa May zapowiedziała, że uruchomi procedurę występowania z Unii Europejskiej przed końcem pierwszego kwartału przyszłego roku. Zarówno ona, jak i ministrowie zapewniają, że Wielka Brytania wyjdzie z obecnych turbulencji silniejsza.

Jeśli ktoś jeszcze się łudził, że May, która była w obozie zwolenników pozostania w Unii, dopuszcza jakąkolwiek możliwość odstąpienia od Brexitu, to szybko został wyprowadzony z błędu. – Nawet teraz niektórzy demokratycznie wybrani politycy mówią, że referendum nie jest ważne, że musimy przeprowadzić drugie głosowanie. Wynik referendum był jasny. Było ważne. To był największy głos na rzecz zmiany, jaki ten kraj kiedykolwiek widział. Brexit oznacza Brexit i przekujemy go w sukces – oświadczyła May, otwierając w niedzielne popołudnie konferencję konserwatystów w Birmingham.

W jej wystąpieniu pojawiło się trochę konkretów na temat tego, jak ma wyglądać wychodzenie z Unii, czego do tej pory brakowało.

Oprócz wspomnianej daty odwołania się do art. 50 traktatu lizbońskiego (która zresztą przewijała się w spekulacjach) obiecała m.in. ustawę unieważniającą poprzednią – o Wspólnotach Europejskich, z 1972 r., która dawała prymat prawu europejskiemu nad brytyjskim, zapowiedziała, że obowiązujące prawa obecnych pracowników z krajów UE nie będą ograniczane, ale że po wyjściu z Unii Wielka Brytania będzie mogła kontrolować imigrację, a przyszłe stosunki nie będą budowane w oparciu o model norweski czy szwajcarski.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • O to im chodzi(2016-10-04 08:38) Zgłoś naruszenie 20

    Rzesza Merkel sypie się jak domek z kart. Jeszcze w Polsce lokalnej mają 75% swojej prasy oraz wiele mediów jak .ZET, ONET, czy Newsweek gdzie są właścicielami. Nikrt im nie będzie łamal Shengen by bez ograniczeń wpuszczać Sorosowych (elit NWO) nachodźców by tworzyć chaos dyscyplinujący zaostrzaniem prawa obywatelskiego niepokorne narodowe państwa, by je pozbawiać tożsamości i korzeni kulturowych, a na koniec zrobić z nimi co zechcą. Ludzie żyją swoimi sporawami i tego zagrożenia nie zobaczyli na czas. I po ptokach. Róbmy sobie czarne marsze , niszczmy bezbronne zycie nienarodzonych, o to im chodzi. Kobiety walczcie o swoje ale nie dajcie sie manipulowac, bo życie to cud i starajmy się tego cudu nie zniszzyć w imię elitarnch pobudek do wladzy absolutnej nad przyszlymi pokoleniami. To tylko woda na ich młyny. Planeta tylu ludzi nie potrzebuje, Onii myślą o poniżej milirdzie ludzi i transhumaniźmie orazs wlasnej rasie panów. Historia zatacza koło. Dzi tylko mają wszystkie potrzebne do tego technologie, ktorych nie mieli wtedy gdy był Hitler.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie