statystyki

Ulice Filadelfii. Nie gaśnie gniew po zabójstwie Waltera Wallace’a

autor: Radosław Korzycki29.10.2020, 12:48; Aktualizacja: 29.10.2020, 12:49
W jego imieniu po kraju z hasłami odnowy jeździ pretendentka do wiceprezydentury Kamala Harris. Problem w tym, że senatorka z Kalifornii, gdy była prokuratorem, domagała się surowszych kar dla Afroamerykanów.

W jego imieniu po kraju z hasłami odnowy jeździ pretendentka do wiceprezydentury Kamala Harris. Problem w tym, że senatorka z Kalifornii, gdy była prokuratorem, domagała się surowszych kar dla Afroamerykanów.źródło: ShutterStock

Drugą noc z rzędu trwały zamieszki, które wybuchły po zastrzeleniu przez policjantów 27-letniego Afroamerykanina Waltera Wallace’a.

Na opublikowanym w mediach społecznościowych wideo widać, jak podchodzi on do policjantów. Funkcjonariusze najpierw krzyczeli, by rzucił nóż, który miał mieć w dłoni, aby następnie po kilku sekundach oddać strzały.

We wtorkową noc w dzielnicy Cobbs Creek w zachodniej Filadelfii pokaźna grupa ludzi protestowała skandując imię Waltera Wallace’a Jr. i wołając: „Czyje ulice? Nasze ulice”. Protest stał się bardziej gwałtowny w pobliżu posterunku policji, kiedy tłum napotkał garstkę funkcjonariuszy. Kilka osób w tłumie rzuciło w policję kamieniami, żarówkami i cegłami. Z relacji świadków wynika, że jeden z policjantów został ranny i odwieziony do szpitala. Doszło również do grabieży w lokalnych sklepach i lokalach usługowych. Stacja Fox pokazała zdjęcia zamaskowanych ludzi.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie