statystyki

Trzynaście milionów testów covidowych zaleje Słowację. Chcą przebadać wszystkich mieszkańców

autor: KataríNa Paliderová20.10.2020, 09:41; Aktualizacja: 20.10.2020, 09:41
– To będzie operacja, jakiej Słowacja jeszcze nie przeżyła – zapowiedział premier Igor Matovič. Badania będą bezpłatne. Rząd zamówił 13 mln szybkich testów wykrywających przeciwciała.

– To będzie operacja, jakiej Słowacja jeszcze nie przeżyła – zapowiedział premier Igor Matovič. Badania będą bezpłatne. Rząd zamówił 13 mln szybkich testów wykrywających przeciwciała.źródło: ShutterStock

Rząd planuje przebadać wszystkich obywateli na obecność wirusa SARS-CoV-2, choć wiarygodność szybkich testów jest wątpliwa.

Słowackie wojsko przygotowuje się do akcji masowego przebadania obywateli na obecność koronawirusa. Testy mają być przeprowadzone do początku listopada. Po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu potwierdził to w niedzielę minister obrony Jaroslav Nad’. Dokładna data testowania nie została na razie ogłoszona. – To będzie operacja, jakiej Słowacja jeszcze nie przeżyła – zapowiedział premier Igor Matovič. Badania będą bezpłatne. Rząd zamówił 13 mln szybkich testów wykrywających przeciwciała.

Premier stwierdził, że w tej chwili to jedyny sposób na powstrzymanie pandemii, która na Słowacji przyspiesza wyjątkowo gwałtownie. – Jeśli ktoś chce wywierać na mnie presję, żebym nie szedł tą drogą, nic z tego – deklarował Matovič, który od sukcesu akcji uzależnił swoje pozostanie na urzędzie szefa rządu. Na razie nie jest jasne, czy testy będą obowiązkowe. Rząd nie poinformował też, w jaki sposób chce zmotywować ludzi do wzięcia udziału w badaniach. Matovič mówił za to o możliwych sankcjach dla tych, którzy się nie przebadają. Premier zapowiedział, że może im zostać obniżony standard bezpłatnej opieki zdrowotnej. Osoby nieprzebadane miałyby w takim wariancie prawo do opieki jedynie w podstawowym zakresie.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Igor Matovič(2020-10-20 15:13) Zgłoś naruszenie 10

    Kary Banks Mullis (ur. 28 grudnia 1944 w Lenoir, zm. 7 sierpnia 2019 w Newport Beach) – amerykański biochemik uważany za wynalazcę reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), fundamentalnej dla biologii molekularnej techniki, pozwalającej na kopiowanie specyficznych sekwencji DNA. Za pracę w tej dziedzinie Kary Mullis otrzymał w 1993 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. NIE ISTNIEJĄ WIARYGODNE TESTY NA SARS COV-2. Chociaż cały świat polega na RT-PCR w celu „zdiagnozowania” zakażenia Sars-Cov-2, nauka stawia sprawę jasno: nie nadają się do tego celu! TESTY PCR SĄ BEZWARTOŚCIOWE JAKO NARZĘDZIE DIAGNOSTYCZNE SŁUŻĄCE DO OKREŚLENIA RZEKOMEJ INFEKCJI. Sam Kary Mullis, wynalazca technologii reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), myślał podobnie. Jego wynalazek przyniósł mu w 1993 roku nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Biochemik uznał PCR za niewłaściwy do wykrycia infekcji wirusowej . Powodem jest to, że planowanym zastosowaniem PCR było i nadal jest zastosowanie jej jako techniki produkcyjnej, zdolnej do replikacji sekwencji DNA milionów i miliardów razy, a nie jako narzędzia diagnostycznego do wykrywania wirusów. Kary Mullis, twórca testów PCR powiedział, że te testy jego nie nadają się do diagnozowania wirusów, żadnych, w ogóle! Dlaczego? Ponieważ dają 80% wyników fałszywie dodatnich.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie