statystyki

Rekonstrukcja, odcinek pt: Resort rozwoju i pracy

autor: Grzegorz Osiecki15.09.2020, 06:00; Aktualizacja: 15.09.2020, 08:23
Grzegorz Osiecki

Grzegorz Osieckiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Górski

Serial rekonstrukcyjny trwa w najlepsze. W szeregach PiS słychać nawet rekonstrukcyjny dowcip: co zrobić, by dostać się do rządu? Zapisać się do Solidarnej Polski. W taki złośliwy sposób politycy tej formacji kwitują dotychczasowe personalne zdobycze partii Zbigniewa Ziobry w rządzie, zwłaszcza w stanowiskach wiceministerialnych.

 Anegdota może także wyjaśniać obecny stan rozmów koalicyjnych. Pokazuje irytację w PiS, ale także apetyty w koalicyjnej partii. Ta atmosfera, podobnie jak nieoficjalne wypowiedzi, sugeruje, że na koniec rozmów jeszcze poczekamy. Taki nastrój widać także w wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla tygodnika „Sieci”. – Liczę, że się szybko porozumiemy, ale możliwe, iż trochę się to przeciągnie. Nie zależy to wyłącznie ode mnie – mówi lider PiS. Dziś ma się odbyć kolejna tura rozmów między liderami ugrupowań tworzących rząd Zjednoczonej Prawicy i na razie nic nie wskazuje, by miał nastąpić przełom.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie