statystyki

Rozpoznanie bojem głosowania korespondencyjnego

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak01.07.2020, 09:11; Aktualizacja: 01.07.2020, 09:12
Z danych PKW wynika, że w I turze rozesłano wyborcom w sumie 536,8 tys. pakietów wyborczych, z czego ponad 343 tys. za granicą.

Z danych PKW wynika, że w I turze rozesłano wyborcom w sumie 536,8 tys. pakietów wyborczych, z czego ponad 343 tys. za granicą.źródło: ShutterStock

W trakcie wyborów oddano tylko 0,3 proc. nieważnych głosów, ale w przypadku głosowania korespondencyjnego było ich już 4,5 proc.

Przebieg głosowania korespondencyjnego pokazuje, że wyborcy muszą się go jeszcze nauczyć. – Do tej pory nie korzystano z takiej formy głosowania w takim zakresie. Musi się ona jeszcze utrwalić w świadomości wyborców. Na wnioski na przyszłość przyjdzie czas po II turze – mówi Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego.

Z danych PKW wynika, że w I turze rozesłano wyborcom w sumie 536,8 tys. pakietów wyborczych, z czego ponad 343 tys. za granicą. Wyborcy odesłali 483,9 tys. kopert zwrotnych, co oznacza, że niemal 53 tys. gdzieś się zawieruszyły, bo wyborcy ich nie przekazali albo poczta nie zdążyła z ich dostarczeniem na czas. Cała procedura okazała się dość kłopotliwa.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie