MZ: Dzisiaj rozporządzenie dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Sprawdź, co to znaczy

12.03.2020, 13:09; Aktualizacja: 20.03.2020, 19:01
Szumowski poinformował również, że w ramach walki z koronawirusem organizowana jest sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych, w które zostanie przekształconych 19 placówek w kraju.

Szumowski poinformował również, że w ramach walki z koronawirusem organizowana jest sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych, w które zostanie przekształconych 19 placówek w kraju.źródło: PAP
autor zdjęcia: Wojciech Olkunik

"Wczoraj WHO ogłosiło stan pandemii. Chciałem poinformować, że dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych" - oświadczył Szumowski w czwartek na konferencji prasowej. Stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja prawna, wprowadzona na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań zapobiegawczych. W piątek, 13 marca premier oficjalnie ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. AKTUALIZACJA PONIŻEJ W TEKŚCIE

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (92)

  • Wkurzona(2020-04-02 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wszędzie ograniczenia prócz budów kilkaunastu pracowników jakby nigdy nic bez masek mają wywalone na zakazy

    Odpowiedz
  • Mati(2020-03-31 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Czy za złamanie przepisów dot. grupowania się osób lub nieuzasadnionego opuszczania miejsca zamieszkania można zastosować art 54 KW. Pytam gdyż w przytoczony artykuł odwołuje się do przepisów zawartych w ustawach a jak wiemy rozporządzenie nie jest ustawą. Za odpowiedz z góry dziękuję. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2020-03-25 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Gorzej jak w PRL w czasie stanu wojennego! W sezonie epidemicznym 2019/2020 odnotowano już ponad 3,5 mln zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Jak wynika z meldunków Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, od września 2019 r. na grypę zmarło w Polsce 50 osób, a od początku 2020 r. - 47 osób. W sezonie grypowym 2019/2020, w okresie od 1 września 2019 r. do 22 marca 2020 r., odnotowano łącznie 3 534 678 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Z powodu grypy od początku sezonu zmarło 50 osób: 2 w listopadzie, 1 w grudniu, 10 w styczniu, 23 w lutym i 14 w pierwszej połowie marca - wynika z meldunków epidemiologicznych NIZP-PZH. Zachorowania na grypę i zgony z powodu grypy w sezonie 2019/2020 - statystyki [TABELA] zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę zgony z powodu grypy 16-22 marca 2020 109 281 0 8-15 marca 2020 158 677 7 1-7 marca 2020 211 572 7 luty 2020 821 653 23 styczeń 2020 544 063 10 grudzień 2019 508 435 1 listopad 2019 423 352 2 październik 2019 470 598 0 wrzesień 2019 287 047 0 SUMA 3 425 397 50 Grypa w Polsce - trend nie odbiega od normy Instytut podał, że dotychczasowy przebieg narastania zapadalności i podejrzeń grypy nie odbiega od sytuacji w ostatnich dwóch sezonach (2017/18 i 2018/19). Utrzymuje się na wysokim poziomie.

    Odpowiedz
  • Kamila (2020-03-18 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób? A co z zakładami produkcyjnymi? Na zmianie po 300 osób i nikomu to nie przeszkadza?

    Odpowiedz
  • Meg(2020-03-14 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nikt nie widzi ,że to sztucznie wywołany problem,jakie są cele takiego działania? Niepotrzebna panika,strach,nakręcanie się. Wszystko minie tak szybko jak się pojawiło, wszystko celowe działanie. Na grypę umiera więcej ludzi,poza tym kto badał do tej pory chorych na grypę pod kątem koronawirusa?- a jest przecież od dawna. Ktoś na tym nieżle zarobi,a wy zostaniecie ze swoimi zapasami

    Odpowiedz
  • KL(2020-03-14 08:59) Zgłoś naruszenie 10

    A gdzie treść tego rozporządzenia ? Gdzie te akty prawne.?

    Odpowiedz
  • Rafa (2020-03-14 06:40) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie jest ROSJA?? cos cich siedzi!!

    Odpowiedz
  • Ja(2020-03-13 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    A co z pracownikami poczty, dziś tj. piątek nawet nie mają rękawiczek

    Odpowiedz
  • Edek(2020-03-13 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    A co z placami ,targowiskami i giełdami?

    Odpowiedz
  • Ator(2020-03-13 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Co z pracownikami sprzątającymi ulice chodniki?

    Odpowiedz
  • Polk(2020-03-13 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    A co z żołnierzami którzy są w tej chwili na poligonie w DrawskuPomorskim to jakaś masakra, zostali bez środków dezynfekujących odkażających itd Co w tym kraju się wyprawia Tylko klepią w tej telewizji a nic nie robią.

    Odpowiedz
  • Ja(2020-03-13 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Zaklady powinny dzialac tylko produkojace zywnosc leki

    Odpowiedz
  • Natalia (2020-03-13 11:11) Zgłoś naruszenie 60

    Proszę zamknąć wszystkie galerie handlowe, hotele, restauracje,granice Polski. Tylko sklepy spożywcze i apteki. Na czas 2 tygodni. Młodzież chodzi bawić się do klubów. Tam też pozamykac. Wtedy jesteśmy wstanie ocenić stan rozprzestrzeniania się koronawirusa.

    Odpowiedz
  • Pani z handlu(2020-03-13 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zamykają wszystko nawet spółdzielnie mieszkaniowa a dlaczego nie zamkną handel spożywczy gdzie jest tam największe skupisko ludzi którzy łażą z dzieciakami robiąc zapasy jak na wojnę i to dzień w dzień przecież można zrobić ograniczenia wpuszczaniu klientów do sklepu ale po co jak kasierki się zaraża to wymienia je na inne

    Odpowiedz
  • Student (2020-03-13 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Taaa i co? Skoro studiuje farmacje to zmusicie mnie do pracy!? Wolne żarty! Sami nadstawiajcie tyłki polityczne ciołki a nie próbujecie zmusić zwykłych ludzi!

    Odpowiedz
  • Pani z handlu (2020-03-13 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Zamykają wszystko nawet spółdzielnie mieszkaniowa a dlaczego nie pomyślą o kasierkach i pracownikach handlu spożywczego tam jest największe skupisko ludzi którym nudzi się w domach i łażą z dzieciakami robiąc zapasy jak na wojnę o nich nikt nie pomyśli spędzając 8 godzin w tej zarazie.

    Odpowiedz
  • Rdi(2020-03-13 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zamykają wszystko nawet spółdzielnie mieszkaniowa a dlaczego nie pomyślą o kasierkach i pracownikach handlu spożywczego tam jest największe skupisko ludzi którym nudzi się w domach i łażą z dzieciakami robiąc zapasy jak na wojnę o nich nikt nie pomyśli spędzając 8 godzin w tej zarazie

    Odpowiedz
  • Darkmenoi(2020-03-13 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak minister będzie nakazywał medykom pracę przy zakażonych to niech najpierw podwyższy standardy bezpieczeństwa dla tego personelu. Wydaje mi się, że w chwili obecnej będzie to zwyczajne wysyłanie ludzi by sie zarażali. Zwykłe fartuchy i maseczki nie starczą a też nie ma szkoleń jak zdejmować ubranie ochronne, na którym to wirus może sie znajdować. Medycy nigdzie nie podpisywali, że umyślnie będą narażać swoje życie i zdrowie nawet w takim przypadku wiec tutaj standardy bezpieczeństwa powinny być jak największe a teraz takich brak. Media tylko kłamią.

    Odpowiedz
  • Czesław(2020-03-13 08:50) Zgłoś naruszenie 192

    Panie Prezydencie dlaczego nie zamknięcie granic Polski mniej będzie osób zarażonych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wirusek(2020-03-13 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież tu chodzi o to żeby wszystkich zaszczepić . To mega kasa. Jeśli ktoś myśli że to z dbałości o nas to jest w błędzie.

    Odpowiedz