statystyki

USA na nowej wojnie z kartelami

autor: Radosław Korzycki03.12.2019, 07:26; Aktualizacja: 03.12.2019, 07:34
Narkotyki

Narkotykiźródło: ShutterStock

Eksperci obawiają się, że polityka Donalda Trumpa może się skończyć interwencją militarną za południową granicą.

Prezydent USA jest bliski wypowiedzenia kolejnej wojny z terroryzmem, i to w regionie o wiele bliższym niż dotąd, czyli w Meksyku.

W zeszłym tygodniu Donalt Trump wystąpił w radiowej audycji konserwatywnego, sprzyjającego obecnej ekipie Białego Domu publicysty Billa O’Reilly’ego. Powiedział, że wkrótce amerykański rząd zacznie określać gangi i kartele narkotykowe takim samym mianem jak Państwo Islamskie, Al-Ka’idę czy Boko Haram, czyli „zagranicznymi organizacjami terrorystycznymi”. Taka kategoria pozwoli nakładać sankcje na finansujące je podmioty oraz surowo karać każdego, kto podejmie z nimi jakąkolwiek formę współpracy czy pomocy.

– Tracimy rocznie 100 tys. ludzi w związku z tym, co się dzieje, a co pochodzi z Meksyku – powiedział na antenie prezydent, nie tłumacząc jednocześnie, skąd ma te dane i jakiego rodzaju śmierci one dotyczą. – Kartele mają nieograniczone ilości pieniędzy z narkotyków i handlu żywym towarem – dodał.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie