statystyki

USA na nowej wojnie z kartelami

autor: Radosław Korzycki03.12.2019, 07:26; Aktualizacja: 03.12.2019, 07:34
Narkotyki

Narkotykiźródło: ShutterStock

Eksperci obawiają się, że polityka Donalda Trumpa może się skończyć interwencją militarną za południową granicą.

Prezydent USA jest bliski wypowiedzenia kolejnej wojny z terroryzmem, i to w regionie o wiele bliższym niż dotąd, czyli w Meksyku.

W zeszłym tygodniu Donalt Trump wystąpił w radiowej audycji konserwatywnego, sprzyjającego obecnej ekipie Białego Domu publicysty Billa O’Reilly’ego. Powiedział, że wkrótce amerykański rząd zacznie określać gangi i kartele narkotykowe takim samym mianem jak Państwo Islamskie, Al-Ka’idę czy Boko Haram, czyli „zagranicznymi organizacjami terrorystycznymi”. Taka kategoria pozwoli nakładać sankcje na finansujące je podmioty oraz surowo karać każdego, kto podejmie z nimi jakąkolwiek formę współpracy czy pomocy.

– Tracimy rocznie 100 tys. ludzi w związku z tym, co się dzieje, a co pochodzi z Meksyku – powiedział na antenie prezydent, nie tłumacząc jednocześnie, skąd ma te dane i jakiego rodzaju śmierci one dotyczą. – Kartele mają nieograniczone ilości pieniędzy z narkotyków i handlu żywym towarem – dodał.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie