statystyki

Platforma chce odzyskać dawnych wyborców. Ugrupowanie przechodzi w tryb kampanijny

autor: Grzegorz Osiecki25.06.2019, 08:02; Aktualizacja: 25.06.2019, 08:03
Jeśli uda się skonstruować duży blok, kolejnym posunięciem będzie przygotowanie programu. PiS ma swój kongres programowy 5–7 lipca w Katowicach.

Jeśli uda się skonstruować duży blok, kolejnym posunięciem będzie przygotowanie programu. PiS ma swój kongres programowy 5–7 lipca w Katowicach.źródło: ShutterStock

Ugrupowanie zamierza powalczyć o ludzi, którzy głosowali na nie jesienią 2018 r., ale nie poszli do urn w maju.

Punkt odniesienia dla największej partii opozycyjnej jest jasny. Jak podkreśla szef klubu PO Sławomir Neumann, Koalicja Europejska wzięła w tych wyborach o 1,8 mln głosów mniej niż tworzące ją ugrupowania w jesiennych wyborach sejmikowych. Nadrabianie strat do PiS będzie polegało przede wszystkim na przekonywaniu tych sympatyków, którzy w maju zostali w domu. – Trzeba iść tam, gdzie jest elektorat. Kampania musi polegać na mobilizacji naszych 7 mln wyborców, którzy głosowali jesienią – podkreśla Jan Grabiec z PO.

Jak podliczają politycy Platformy, na Pomorzu Koalicja Europejska straciła 100 tys. głosów w porównaniu z wynikiem tworzących ją ugrupowań w jesiennych wyborach samorządowych. Na Pomorzu Zachodnim z 525 tys. głosów jesienią zostało 420 tys. w maju. W kolejnym regionie uchodzącym za twierdzę PO, czyli w Wielkopolsce, na KE zagłosowało w maju 518 tys. wyborców, gdy jesienią na partie tworzące Koalicję oddało głos 742 tys. osób.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

 • Ed(2019-06-25 11:41) Zgłoś naruszenie 60

  Sprawa jest banalnie prosta i oczywista. Opozycja nie ma przywódcy. Grzegorz Schetyna nie posiada żadnych atrybutów pożądanych u lidera. Nie porwie za sobą tłumów. Zastanawia, że do tej pory PO nie pokusiła się o zmianę lidera. Nawet przeciętny wyborca zrozumiał już dawno, że PO pod »przywództwem« Schetyny jest po prostu bez szans. Opozycja potrzebuje przywódcy,który, zamiast ustawicznie krytykować poczynania PiS, będzie w stanie zjednać sobie poparcie innych partii, będzie pozytywnie nastawiony do procesu naprawy zniszczeń dokonanych w czasach »dobrej zmiany«, który postawi interes Polski ponad interesem swojej partii. Opozycja dziś nie potrafi stworzyć porywającej wizji, jak ma wyglądać Polska pod jej rządami.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • green. (2019-06-25 09:40) Zgłoś naruszenie 44

  Plonne nadzieje. Warszawka wtedy i potem poszla do wyborow. Ogol spoleczenstwa na prowincji pederastii nie popiera,

  Odpowiedz
 • Jedynka(2019-06-25 11:23) Zgłoś naruszenie 30

  Dopuki schetinio i neimany rządzą to nigdy nie będą mieli wyborcow

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • green(2019-06-25 09:48) Zgłoś naruszenie 33

  Warszawka poszla na was glosowac i pojdzie. Lecz prowincja nie popiera pederastii i na was glosowac nie bedzie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie