Mamy budżet na 2017? Czy Sejm kolumnowy był legalny? Odpowiedzi na najważniejsze pytania o wydarzenia w Sejmie

autor: Małgorzata Kryszkiewicz19.12.2016, 07:33; Aktualizacja: 19.12.2016, 18:32
Głosowanie nad budżetem na rok 2017 przeprowadzono w Sali Kolumnowej

Głosowanie nad budżetem na rok 2017 przeprowadzono w Sali Kolumnowejźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Najpoważniejszą konsekwencją wydarzeń w Sejmie może być pojawienie się dwóch porządków konstytucyjnych – rządzących i opozycji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • swida(2017-01-11 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry artykul ktorzy przedstawia zdania bou stron konfliktu.

    Odpowiedz
  • Godzio(2017-01-11 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    "posłowie zajmują stałe, wyznaczone miejsca na sali posiedzeń." - więc zajmą nowe wyznaczone miejsca w innej sali a jeżeli PO zajmie na stałe salę plenarną miejsca w innej sali będą na stałe - zapisy regulaminu zostaną wykonane w całości :)

    Odpowiedz
  • kibic(2016-12-19 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    za zamach stanu 10 lat ZZ bedzie mial prace przez 4 lata POd sad ,a adwokaci z urzedu.Erdogan by sie szybko rozprawil z ta opozycja oplacana przez zachod,Cierpliwosc mocodawcow sie skonczyla wiec przykrecaja im srube,Zycze ZZ sukcesu..Brawo Kuchcinski pokazales jaja SEJM jest POLSKI nie niemiecki

    Odpowiedz
  • Polak(2016-12-19 19:52) Zgłoś naruszenie 710

    A co robi PIS, PO nie na bałaganiło tak przez 8 lat jak PIS przez rok. Jeden facet trzęsie całym krajem i ma gdzieś prostego obywatela. On decyduje kto jest dobrym obywatelem a kto nie. Zastąpił wszystkie sądy w Polsce a nawet trybunał konstytucyjny. Tak wygląda demokracja. Jeszcze trochę takiej demokracji i będziemy mieli Korę Północną i za życia będziecie stawiać pomniki Jarkowi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • annawro777(2016-12-19 15:29) Zgłoś naruszenie 134

    Wszystko sprowadza się do tego, że PO boi się całkowitej utraty dostępu do władzy i wszelkimi możliwymi sposobami próbuje zniszczyć legalnie wybrany Rząd. To ohydne i przykre, niestety osoby, które myślą podobnie jak PiS często nie mają dostępu do internetu, a PODSTAWIENI internauci ze strony PO (JAK NA PRZEDŚWIĄTECZNYCH JARMARKACH) "zachwalają swój towar" - czyli "stare doborowe towarzystwo Tusk-a", które sprzedało za bezcen polskie nieruchomości, ziemie, zakłady pracy. NIE POZWÓLMY by zwolennicy Tuska wrócili i wciąż kradli !!! Należy odebrać zawyżone emerytury UB-eckie to SPRAWA PILNA I NIEZBĘDNA !!!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • greg(2016-12-19 13:32) Zgłoś naruszenie 614

    W sytuacji opuszczenia sali posiedzeń Sejmu, jeśli nie było głosowania imiennego, to prawnie głosowanie jest nieważne (chyba że prezes postanowi inaczej).

    Odpowiedz
  • Dziekuje(2016-12-19 12:04) Zgłoś naruszenie 219

    No PROSZE Kto na PIS--zielona.,.,.,.,Kto na cala zjednoczona opozycje totalna-- czerwona

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawnik(2016-12-19 11:59) Zgłoś naruszenie 189

    Wiadomo -ze jedna z podstaw do rozwiazania sejmu i rozposania nowtch wyborow --jest nie uchwalenie Budzietu.. I wlasn ie taka obdtrukcje przygoyuwaka cala totalitarna opozycja z Kukizem wlacznie..Dopuscili sie przestepstwa z art 128 & 3 kk. za co grozi do 10 lat wiezienia..------ A ze licza ze wygrali by w przyspieszonych przez nich wymuszonych wyborach jest zerowa----Dolekarza..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 4 sort(2016-12-19 11:41) Zgłoś naruszenie 1426

    Kaczyzm będzie krótkim i wstydliwym epizodem ale atrakcyjnym materiałem na film tragi komiczny. W rolach głównych świr Antoni, na taborecie przemawia do moherów kaczorek .....tłumacząc narastający kryzys społeczno gospodarczy itd.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ~skorpion(2016-12-19 11:31) Zgłoś naruszenie 1810

    Sytuacja blokady, obstrukcji zaplanowanej i przygotowanej przez Opozycje wymusiła na Marszałku Sejmu przeprowadzenie zgodnie z prawem obrad sejmu w sali Kolumnowej. Dzicz z PO, Nowoczesnej i PSL- u liczyła, że blokada sali Plenarnej spowoduje, iż nie dojdzie do uchwalenia najważniejszych ustaw Budżetowej i Ubeckiej. Przeliczyli się ponieśli olbrzymią klęskę. Jedynie w tej sytuacji można pochwalić zachowanie odpowiedzialnego ugrupowania Pawła Kukiza, które gdyby poszło drogą oszołomów, dojne kasty doszłoby być może do największego Kryzysu Parlamentarnego !

    Odpowiedz
  • Psycholog(2016-12-19 11:07) Zgłoś naruszenie 2415

    Szczerba przedewszystkim powinien sie zajac psychiatra ..i to nie dopiero teraz---przeciez karzdy to widzi ze jest jakis nienormalny i zdziczaly ..A tu jak on sie odzywal do marszalka-- drwil --gowniaz za przeproszeniem. Myslalem ze sam ********* marszalka z fotela--ale musiala mu pomoc cala totalitarna opozycja--sitwa--

    Odpowiedz
  • Obrzydzenie bierze na tą chołotę antypolska(2016-12-19 10:48) Zgłoś naruszenie 3119

    Najważniejsze pytanie to czy zamach stanu był legalny. Partia Oszustów w skrócie PO wynajęla sobie bojówkarzy i oszukiwała media zagraniczne . Facet sie położył , "umarł" i zmartchwychwstał jak go wiadome media maunstreamowe sfilmowały. Nie można takiej partii juz zaufać . Same afery, złodiejska reprywatyzacja, oszustwa polityczne. YTo zwykła chołota być może sponsorwaon ai wspierana jak slyszałem we Wrocławiu przez ryżego sprzedawczyka.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Kowalski(2016-12-19 10:42) Zgłoś naruszenie 135

    Kukiz-to kretacz, uszust i klamca -widac ze broni UB-kow Sal sie ostatnio poznac.. O dlatego zamiast coraz wiekrzegi poparcia ma coraz miejsze.. MIAL Sawniej 9-11% teraz ma 6-7 %

    Odpowiedz
  • janusz(2016-12-19 10:33) Zgłoś naruszenie 2916

    Poseł Szczerba wszedł na mównicę w temacie budżetu państwa na 2017 rok. Swoje wystąpienie zaczął nie trzymając się tematu. Po kilkakrotnym upomnieniu przez marszałka iż mówi nie na temat, że utrudnia prowadzenie obrad.......został zgodnie z obowiązującą procedurą wykluczony z obrad. Koniec kropka. Oczywiście, że marszałek mógł postąpić inaczej, ale nie musiał. To poseł złamał regulamin sejmu, a nie marszałek. Wolałbym gdyby marszałek ukarał posła karą pieniężną. Zarzut, że ważniejsza jest lista od obecności, nie wytrzymuje krytyki. Ważne są wpisy posłów na liście wraz z ich podpisami. Ile to razy było tak, ze ktoś się podpisał i wyszedł z sali obrad, albo spóźnił się i listę podpisał później, albo lista obecności krążyła w czasie obrad. Ważne jest kworum i glosowania obojętnie jaką techniką liczone. Skoro poprzednia ekipa mogła przeprowadzać głosowanie nie koniecznie na sali plenarnej, to tej ekipie tego prawa omawiać nie można, tym bardziej, że jest to zgodne z regulaminem sejmu. Ach ci eksperci z Bożej łaski, zależy kto zleci ekspertyzę i ile zaplaci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kowalski(2016-12-19 10:30) Zgłoś naruszenie 194

    Sa przygotowywane doniesienia do prokuratur. Zbiorowe popelnienie przestepstwa -- --art 128 & 3 kk-----grozi kara do 10 lat wiezienia... .,.,.,.,.,Wpisz w GOOGLE----,,art 128 & 3---przeczytaj

    Odpowiedz
  • POLAK(2016-12-19 10:28) Zgłoś naruszenie 3115

    LEGALNE BYŁO. ALE TO CO ROBIŁO PO I PSL I NOWOCZESNA TO NIE BYŁO LEGALNE, JAK ZROBILI TO W TEDY TO MOGĄ TO ZROBIĆ PRZY KAŻDYM GŁOSOWANIU BO IM SIĘ TO BĘDZIE PODOBAŁO TO JEST DEMOKRACJA W NOWYM WYDANIU MN IEJSZOŚĆ DECYDOWAĆ BĘDZIE

    Odpowiedz
  • Oczywista oczywistość, ...(2016-12-19 10:21) Zgłoś naruszenie 1326

    .... że NIE ! PiS to nie Sejm !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wyborca(2016-12-19 10:10) Zgłoś naruszenie 303

    A gdzie jest KUKIZ-chory czy się schował??????.Głosowałem na nich-pewnie zmienię zdanie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zenon(2016-12-19 10:02) Zgłoś naruszenie 3121

    łapa, łapę myje. Ubecja się broni

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sedzia(2016-12-19 09:32) Zgłoś naruszenie 3228

    Byl legalny jak najbardziej . Ci ktorzy okupowali mównice podobnie jak w Sądzie przez ten czyn sami storpedowali wlasne uczestnictwo na rozprawie ,zrezygnowali z prawa do Obrony . Spróbuj olewać Sąd a skończysz na Zaocznym.

    Odpowiedz