Artykuły na temat: "ZDROWIE PIU"

Resort zdrowia szykuje nas na koronawirusa z Chin

29 stycznia 2020 r.

Adresy szpitali z oddziałami zakaźnymi, dokładne instrukcje postępowania rozesłane do placówek – resort zdrowia i główny inspektor sanitarny szykują nas na koronawirusa z Chin.

Fizjoterapeuci wrócą do protestu

27 stycznia 2020 r.

Bez porozumienia zakończyło się piątkowe spotkanie fizjoterapeutów i diagnostów z przedstawicielami resortu zdrowia i NFZ. – Doszliśmy do ściany – podsumował Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Motocykle i kamery pojawią się w ratownictwie

23 stycznia 2020 r.

Monitoring w szpitalnych oddziałach ratunkowych, kamery na mundurach ratowników, specjalny przycisk na pulpicie karetki – to rozwiązania, które mają poprawić bezpieczeństwo osób udzielających pomocy wobec coraz częstszej agresji ze strony pacjentów.

Powstanie narzędzie do oceny bólu

21 stycznia 2020 r.

Natężenie bólu w skali od 0 do 10, jego wpływ na nastrój, sen, codzienne funkcjonowanie i pracę zawodową, charakter bólu (tępy, piekący, stały, napadowy) – to część parametrów, które trzeba będzie określić w „Karcie oceny natężenia bólu”.

Młodzi lekarze czują się oszukani, a resort twierdzi, że wszystko realizuje

20 stycznia 2020 r.

Długo wyczekiwane spotkanie rezydentów z ministrem zdrowia nie przyniosło przełomu – obie strony pozostały przy swoich racjach co do oceny sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Na 3 lutego zaplanowano kolejną turę rozmów. Jednym z jej kluczowych tematów ma być monitorowanie jakości – to jeden z punktów porozumienia sprzed dwóch lat, który nie został jeszcze zrealizowany. Co do stopnia zrealizowania pozostałych punktów obie strony różnią się w ocenach. Jednak w kwestii „wprowadzenia kryteriów jakościowych w ocenie placówek medycznych” resort w ciągu ostatnich dwóch lat zrobił niewiele, choć o konieczności podjęcia takich działań mówi się znacznie dłużej.

Przychodnia musi zapłacić karę za źle wystawione recepty

16 stycznia 2020 r.

Gdy refundowane recepty są wystawiane bez uzasadnienia medycznego lub dla nieuprawnionych pacjentów, NFZ ma prawo nałożyć na przychodnię karę wynikającą z kontraktu o udzielanie świadczeń. Nie ma przy tym znaczenia fakt, że kontroli z ramienia NFZ dokonywały osoby niebędące lekarzami – orzekł Sąd Najwyższy.

Lewoskrętna witamina C dla służby zdrowia [OPINIA]

15 stycznia 2020 r.

Projekt ustawy o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia, apel w sprawie likwidowanych porodówek, aktywne wystąpienia podczas komisji zdrowia – wydawać by się mogło, że Lewica w ciągu dwóch miesięcy była bardziej aktywna w kwestii zdrowia niż opozycja przez całą ubiegłą kadencję.