Artykuły na temat: "ZDROWIE PACJENCI"

Pakt dla zdrowia, niemal jednym głosem. Co o zdrowiu mówią partie przed wyborami

11 października 2019 r.

Gdyby ukryć nazwiska rozmówców, ciekawe jak szybko czytelnicy rozpoznaliby, kto do jakiej partii należy. Szczegóły rozwiązań nieco się różnią, lecz w ścieżce dojścia do celów nie ma dużego rozdźwięku. Oczywiście tylko w tych kwestiach, które poruszyliśmy – dotyczących zaledwie kilku problemów związanych z naprawą systemu ochrony zdrowia. To niektóre postulaty, które znalazły się w Pakcie dla Zdrowia 2030, który z inicjatywy DGP podpisali przedstawiciele największych ugrupowań.

Brak leków na raka

10 października 2019 r.

Nowoczesny preparat na raka piersi do wczoraj nadal był niedostępny – przynajmniej w części szpitali, pomimo że producent obiecał, że dostaną go za symboliczną złotówkę.

NPBP: Czy farmaceuci mogą uzdrowić system zdrowia?

9 października 2019 r.

Ochrona życia i zdrowia obywateli jest jednym z najistotniejszych elementów dobrobytu, ale również kluczowym wyzwaniem, z jakim trzeba się zmierzyć w Polsce w nadchodzących latach. O tym, że starzenie się społeczeństwa to trend ogólnoświatowy, powszechnie wiadomo.

Porada pielęgniarska – jeszcze w tym miesiącu

9 października 2019 r.

Chirurgia ogólna, diabetologia, kardiologia oraz położnictwo i ginekologia – w tych dziedzinach w pierwszej kolejności wyodrębniona zostanie porada pielęgniarki i położnej. Rozporządzenie, które definiuje ją jako odrębne świadczenie, zostało już opublikowane.

Rodzic za darmo w szpitalu także przy dziecku w śpiączce

7 października 2019 r.

Od niedawna rodzice hospitalizowanych dzieci zwolnieni są z dodatkowych opłat. Takie samo uprawnienie dotyczy osób opiekujących się pacjentami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Teraz będą oni mogli bezpłatnie towarzyszyć również swoim podopiecznym będącym w śpiączce.