Artykuły na temat: "zdrowie"

Rosja: Loty z Wuhan do Moskwy wstrzymane przez stronę chińską

24 stycznia 2020 r.

Loty do Moskwy z chińskiego miasta Wuhan zostały zawieszone z powodu obaw o rozprzestrzenienie się koronawirusa - podała w piątek rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na służby prasowe lotniska w Wuhan. Rosja nie wprowadzała ograniczeń na rejsy do Chin.

Połączenie zdrowotnych instytutów przesądzone

22 stycznia 2020 r.

1 lutego br. połączą się dwie jednostki badawcze związane z ochroną zdrowia: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Żywności i Żywienia im. prof. Aleksandra Szczygła. Rada Ministrów przyjęła wczoraj rozporządzenie w tej sprawie.

Rząd przyjął projekt ustawy o zawodzie farmaceuty

21 stycznia 2020 r.

Farmaceuci będą mogli m.in. prowadzić konsultacje farmaceutyczne i przeglądy lekowe, opracowywać indywidualne plany opieki farmaceutycznej i wykonywać proste badania diagnostyczne – zakłada projekt przyjęty we wtorek przez rząd.

Podatek cukrowy. Dziewięć organizacji rolniczych napisało sprzeciw

20 stycznia 2020 r.

Dziewięć organizacji rolniczych skierowało do resortów zdrowia i rolnictwa pismo, w którym sprzeciwiają się wprowadzeniu nowej opłaty - podatku cukrowego od napojów. Zdaniem branży, "nowa danina jest szkodliwa dla sadowników, producentów oraz samych konsumentów". Branża obawia się spadku zapotrzebowania na polskie owoce i warzywa o ok. 95 tys. ton rocznie.

Szumowski: Podatek cukrowy przyniesie mniej niż zakładaliśmy

20 stycznia 2020 r.

Podatek cukrowy przyniesie najprawdopodobniej mniej niż zakładane 2 mld zł, ale z pewnością stopniowo zacznie zmieniać złe nawyki żywieniowe – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Opłata będzie stała, uzależniona od ilości cukru w produktach.

Wysokie stężenia cząstek ultradrobnych na polsko-czesko-słowackim pograniczu

19 stycznia 2020 r.

Wysokie stężenia tzw. ultradrobnych cząstek w powietrzu stwierdzili naukowcy przygranicznych regionów Czech, Polski i Słowacji, współpracujący w projekcie Air Tritia. Potwierdza to konieczność ograniczania emisji komunalnej i transportowej. Wchłanianie takich cząstek prowadzić może do rozwoju nowotworów płuc.