Artykuły na temat: "zdrowie"

Pakt dla zdrowia, niemal jednym głosem. Co o zdrowiu mówią partie przed wyborami

11 października 2019 r.

Gdyby ukryć nazwiska rozmówców, ciekawe jak szybko czytelnicy rozpoznaliby, kto do jakiej partii należy. Szczegóły rozwiązań nieco się różnią, lecz w ścieżce dojścia do celów nie ma dużego rozdźwięku. Oczywiście tylko w tych kwestiach, które poruszyliśmy – dotyczących zaledwie kilku problemów związanych z naprawą systemu ochrony zdrowia. To niektóre postulaty, które znalazły się w Pakcie dla Zdrowia 2030, który z inicjatywy DGP podpisali przedstawiciele największych ugrupowań.

Leszek Stabrawa o zmianach nawyków zdrowotnych Polaków

9 października 2019 r.

- Nawyki prozdrowotne są bardzo istotne. To najłatwiejsza inwestycja. 30 lat temu, wyjeżdżając do krajów zachodnich, byliśmy zdziwieni, jak wiele osób biega. Wtedy w Polsce robili to jedynie zapaleńcy. W tym momencie bieganie jest u nas absolutnie powszechne – mówi w rozmowie z DGP Leszek Stabrawa, prezes Alphamed.

PiS przedstawia "piątkę dla zdrowia"

28 września 2019 r.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w sobotę w Opolu program "Piątka dla zdrowia" oparty na pięciu priorytetach: zwiększeniu finansów na zdrowie, modernizacji szpitali, wspieraniu badań kontrolnych Polaków, opiece nad seniorami oraz unowocześnieniu opieki onkologicznej.

Herbata zaparzana w torebkach uwalnia cząsteczki plastiku

27 września 2019 r.

Stosowane przez niektórych producentów plastikowe torebki porcjowanej herbaty kruszą się we wrzątku; w rezultacie wypicie szklanki takiej herbaty to również spożycie miliardów cząsteczek plastiku - poinformowali naukowcy z Montrealu.

Rozpoczęły się rozmowy fizjoterapeutów z ministrem zdrowia

24 września 2019 r.

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" rozpoczęły się rozmowy fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Środowiska te uważają, że minister nie wywiązał się ze złożonych im obietnic.

Słowik: Znów o mafii lekowej, a właściwie o polityce

24 września 2019 r.

Mafia lekowa została rozbita po raz 384 645. A ostatnie macki farmaceutycznej ośmiornicy są właśnie odrąbywane przez prokuratorów, którzy wreszcie – dzięki Prawu i Sprawiedliwości – otrzymali narzędzia, o które zabiegali latami.

PSL-Koalicja Polska proponuje 6,8 proc. PKB dla służby zdrowia

21 września 2019 r.

Podwyższenie nakładów na służbę zdrowia do minimum 6,8 proc. PKB, podniesienie pensji wszystkim pracownikom o 30 proc. oraz upowszechnienie działań na rzecz profilaktyki – m.in. te punkty znalazły się w "Pakcie dla zdrowia", który zaprezentowali w sobotę politycy PSL-Koalicji Polskiej.

Dostawcy utrzymują pracowników szpitali

18 września 2019 r.

Samorządy muszą dokładać coraz więcej do swoich lecznic. W ostatnich dwóch latach wartość straty, którą musiały pokryć organy tworzące, wzrosła przeszło dwukrotnie; w tym roku może być nawet trzy razy większa niż w 2017 r. Wiele placówek jest w stanie płacić pracownikom tylko dlatego, że coraz bardziej zadłuża się wobec dostawców.