Artykuły na temat: "zawodówki"

Zalewska: cel zmian to związanie szkół z branżami

20 lutego 2018 r.

Celem zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym jest związanie szkół z branżami - podkreślała we wtorek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Jej zdaniem, pracodawcy są chętni, by uczestniczyć m.in. w szkoleniach i tworzeniu podstaw programowych.

Wiceszefowa MEN: Szkół zawodowych nie da się wymyślić zza biurka

18 listopada 2017 r.

Wydajemy ponad 9 mld zł na kształcenie zawodowe, mamy najniższe bezrobocie od ćwierć wieku, a 40 proc. absolwentów szkół zawodowych trafiało do urzędu pracy. Coś nie działa – stwierdziła wiceszefowa MEN Marzena Machałek w rozmowie z Markiem Tejchmanem w czasie Kongresu 590.

Jest praca po zawodówkach. Po technikach nie

12 października 2017 r.

Absolwenci większości szkół branżowych mają w pośredniakach do wyboru co najmniej dwie oferty zatrudnienia. Na jedną propozycję pracy dla techników przypada często aż kilkudziesięciu kandydatów.

Absolwenci zawodówek trafią pod państwową lupę

1 czerwca 2017 r.

Komisja Europejska zobowiąże kraje UE do tego, aby śledziły losy zawodowe osób, które ukończyły szkoły wyższe i zawodowe. Chce, aby placówki te kształciły kadrę, której potrzebują pracodawcy.

Zalewska: Szkolnictwo zawodowe musi być organizowane u pracodawcy

17 października 2016 r.

Szkolnictwo zawodowe trzeba tak zorganizować, aby odbywało się u pracodawcy – powiedziała w poniedziałek w Opolu minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Uczeń ma opuszczać przyszłą szkołę branżową z niezbędnymi certyfikatami.

NIK: Oferty zawodówek są niedopasowane do potrzeb rynku pracy

20 września 2016 r.

System szkolnictwa zawodowego nie jest skuteczny; mimo iż na rynku brakuje fachowców, to 41 proc. absolwentów zawodówek nie znajduje zatrudnienia, głównie z powodu niedopasowania oferty szkół do potrzeb rynku pracy - stwierdza raport NIK.