Artykuły na temat: "zatrudnienie"

Kiedy pracodawca zamiast profilaktycznych posiłków w naturze może wydawać bony, talony i kupony

25 lipca 2019 r.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy jesteśmy zobowiązani zapewnić pracownikom posiłki profilaktyczne. Ze względów organizacyjnych nie możemy wydawać takich posiłków w naturze ani też zapewniać pracownikom produktów spożywczych, z których takie posiłki przyrządzaliby we własnym zakresie. Czy w związku z tym możemy wydawać im bony gastronomiczne, które w wybranych punktach będą mogli wymienić na posiłki?

Na szefa komisji zatrudnienia PE będzie rekomendowana Rafalska

15 lipca 2019 r.

Na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych PE zostanie zarekomendowana europosłanka Elżbieta Rafalska; była premier Beata Szydło nie będzie ponownie kandydować - poinformowało PAP źródło zbliżone do frakcji EKR.

Resort zdrowia: Ważny jest wymiar czasu pracy, nie forma zatrudnienia

17 czerwca 2019 r.

Lekarz odpracowujący tzw. bon lojalnościowy może pracować w kilku różnych placówkach, w różnych wymiarach czasu pracy w różnym okresie – ważne, aby łączny wymiar stanowił równoważnik pełnego etatu – przypomina resort zdrowia. To odpowiedź na problemy, które zgłaszały osoby, które już skorzystały z tego rozwiązania.

Pierwsze czytanie poselskiego projektu dot. podwyżek dla nauczycieli

12 czerwca 2019 r.

Na posiedzeniu sejmowych komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej rozpoczęło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy Karta nauczyciela, wprowadzającego od 1 września podwyżkę wynagrodzeń nauczycieli.

Wyższa refundacja pensji młodocianych pracowników

27 maja 2019 r.

Od września będą obowiązywać nowe, wyższe stawki wynagrodzeń dla osób odbywających przygotowanie zawodowe. Pracodawcy, którzy ich zatrudniają, będą zaś mogli wystąpić o zmianę umowy w sprawie wysokości refundacji tych kosztów.

Woś: Wyrzucić Phillipsa [OPINIA]

24 maja 2019 r.

Krzywa Phillipsa się popsuła? A może nigdy nie działała? Tylko była jak niesprawny zegar, którego wskazówki dwa razy na dobę pokazują właściwą godzinę? Takie pytania zaprzątają ostatnio wielu zachodnich ekonomistów.