Artykuły na temat: "Wiosna"

SLD już jest, Lewicy wciąż brak

20 sierpnia 2019 r.

Lewicy – po pewnych perturbacjach – udało się zarejestrować komitet przed jesiennymi wyborami. Jeszcze wczoraj jako „zarejestrowany” widniał Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy – SLD startuje wspólnie z Razem i Wiosną, ale nie w koalicji (żeby uniknąć wyższego, 8-proc. progu). Działacze obu tych partii znajdą się po prostu na listach SLD. Stąd zabiegi, aby komitet miał w nazwie Lewica. Do tego jednak jest potrzebna decyzja sądu – tam aktualizuje się dane w ewidencji partii politycznych.

Biedroń będzie szefem sztabu Lewicy

5 sierpnia 2019 r.

Lider Wiosny Robert Biedroń zostanie szefem sztabu Lewicy w wyborach do parlamentu - dowiedziała się PAP. Liderzy bloku mają ogłosić tę decyzję podczas konferencji prasowej. W skład sztabu wejdzie m.in. były prezes TVP Robert Kwiatkowski.

Monika Płatek obejmie mandat w PE po Robercie Biedroniu?

28 maja 2019 r.

W momencie, w którym lider Wiosny Robert Biedroń zrzeknie się mandatu w europarlamencie, będę gotowa objąć funkcję eurodeputowanej - powiedziała we wtorek PAP Monika Płatek, która uzyskała drugi po Biedroniu wynik wyborczy na warszawskiej liście Wiosny.

Biedroń: Nic jeszcze nie wskazuje na to, że mielibyśmy być w opozycji [WYWIAD]

22 maja 2019 r.

- W jesiennych wyborach mamy szansę być ważnym graczem i budować nową Polskę. Nasz parlament jest jedynym w Europie, w której nie ma postępowej siły. Od kiedy powstała Wiosna, kompletnie zmienił się obraz polskiej sceny politycznej. Od czterech miesięcy sondaże pokazują, że siły demokratyczne mają większość. To właśnie Wiosna, idąca obok KE, jest gwarantem demokracji - mówi w wywiadzie dla DGP Robert Biedroń.