Artykuły na temat: "Wiosna"

Wybory w Azerbejdżanie: Wiosny nie widać [OPINIA]

11 lutego 2020 r.

Wielu miało nadzieję, że niedzielne wybory parlamentarne w Azerbejdżanie będą choć trochę bardziej uczciwe niż poprzednie. Ale wstępne wyniki pokazują, że mimo ogłaszanych od miesięcy reform władze południowokaukaskiej republiki ani myślą się demokratyzować.

Biedroń: Trump jest nieprzewidywalny, Polska nie jest sojusznikiem USA [WYWIAD]

12 stycznia 2020 r.

Prezydent USA Donald Trump jest nieprzewidywalny, prowadzi politykę, która skazuje nie tylko Amerykanów, ale także pozostałą część świata. Dzisiaj Polska nie jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, bo jest równie nieobliczalna - mówi PAP Robert Biedroń, który ma być wspólnym kandydatem Lewicy na prezydenta.

SLD już jest, Lewicy wciąż brak

20 sierpnia 2019 r.

Lewicy – po pewnych perturbacjach – udało się zarejestrować komitet przed jesiennymi wyborami. Jeszcze wczoraj jako „zarejestrowany” widniał Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy – SLD startuje wspólnie z Razem i Wiosną, ale nie w koalicji (żeby uniknąć wyższego, 8-proc. progu). Działacze obu tych partii znajdą się po prostu na listach SLD. Stąd zabiegi, aby komitet miał w nazwie Lewica. Do tego jednak jest potrzebna decyzja sądu – tam aktualizuje się dane w ewidencji partii politycznych.

Biedroń będzie szefem sztabu Lewicy

5 sierpnia 2019 r.

Lider Wiosny Robert Biedroń zostanie szefem sztabu Lewicy w wyborach do parlamentu - dowiedziała się PAP. Liderzy bloku mają ogłosić tę decyzję podczas konferencji prasowej. W skład sztabu wejdzie m.in. były prezes TVP Robert Kwiatkowski.