Artykuły na temat: "weterynarz"

Weterynarze dostaną więcej pieniędzy za walkę z ASF

19 listopada 2019 r.

Wzrost stawki godzinowej za prowadzenie kontroli urzędowych w ramach zwalczania chorób zakaźnych zwierząt przewiduje projekt nowego rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi, który trafił właśnie do uzgodnień.

Po psychotropy najłatwiej do weterynarza

7 marca 2019 r.

Leki odurzające i hormonalne dla zwierząt wydawane na receptę są poza nadzorem. Według kontrolerów NIK to niebezpieczna luka w prawie, którą należy jak najszybciej zlikwidować.

Płatnik potrąca weterynarzowi zaliczkę od całej wypłaty

22 stycznia 2019 r.

Zwrot kosztów dojazdu lekarzy weterynarii nie jest objęty zwolnieniem ani z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b, ani art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o PIT. Na płatniku ciąży zatem obowiązek poboru i odprowadzenia zaliczek na podatek.

Żmudna walka z ASF

4 lipca 2018 r.

 Nieco ponad 5 tys. kontroli gospodarstw przeprowadziła Inspekcja Weterynaryjna w dwóch pierwszych miesiącach obowiązywania nowego rozporządzenia w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz.U. z 2018 r. poz. 360). Najwięcej w województwie podkarpackim – 681, wielkopolskim – 647 i świętokrzyskim – 528.

Ministerstwo Rolnictwa za podwyżkami dla weterynarzy

22 marca 2018 r.

Minister rolnictwa wystąpił z wnioskiem do szefa MSWiA, by ten zobowiązał wojewodów do uwzględniania podwyżek wynagrodzenia wojewódzkich i powiatowych inspekcji weterynarii w budżetach na 2019 r. - poinformował w czwartek wiceszef resortu rolnictwa Zbigniew Babalski.

W Inspecji Weterynaryjnej fala wniosków o podwyżki

5 marca 2018 r.

Ponad 3 tys. pracowników Inspekcji Weterynaryjnej złożyło już do swoich przełożonych wnioski o podwyżki – poinformowała Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna. Biorąc pod uwagę, że IW w całym kraju zatrudnia ok. 5,8 tys. osób, to wyższych pensji domaga się ponad połowa z nich.

Właściciel jest zobowiązany chodzić z psem do weterynarza

28 lutego 2018 r.

Sam fakt, że za znęcanie się nad zwierzętami przewidziano relatywnie niską karę, nie może być podstawą warunkowego umorzenia postępowania z powodu znikomej szkodliwości społecznej – uznał Sąd Okręgowy w Elblągu.

Trwa kadrowa zapaść w weterynarii terenowej

25 października 2017 r.

Zbyt niskie zarobki odstraszają nie tylko młodych medyków, lecz także weterynarzy. - To dla nas poważny problem - alarmuje Eugeniusz Gołębiewski, burmistrz miasta Kowal.