Artykuły na temat: "ustawa"

Ustawa o zawodzie psychologa coraz bliżej

25 czerwca 2020 r.

Praktyka w wybranej dziedzinie jako niezbędny element uzyskiwania uprawnień do wykonywania zawodu psychologa – taki przepis ma znaleźć się w ustawie, o którą środowisko walczy od kilkunastu lat. Wkrótce jej projekt ma trafić do konsultacji.

Dodatek solidarnościowy nie będzie wyższy. 1400 zł miesięcznie, a nie 1500 zł

22 czerwca 2020 r.

1400 zł miesięcznie, a nie 1500 zł – jak chciał Senat – będzie wynosić nowe świadczenie wypłacane przez ZUS osobom, które straciły pracę z powodu epidemii koronawirusa. Tak wynika z ostatecznego kształtu ustawy o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19, która została już opublikowana w Dzienniku Ustaw (poz. 1068).

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach [KOMENTARZ cz. 7]

17 czerwca 2020 r.

W siódmym odcinku komentarza do ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 2010; ost.zm. Dz.U. z 2020 r. poz. 284; dalej: u.c.p.g.) kończymy omawiać zagadnienia związane z wydaniem zezwolenia na działalność usługową z zakresu utrzymania czystości i porządku. Postępowania administracyjne w sprawach jego wydania mogą być wszczęte wyłącznie na wniosek przedsiębiorcy i muszą spełniać wymogi przewidziane dla decyzji administracyjnych.

PiS składa poprawki do ustawy w sprawie wyborów

1 czerwca 2020 r.

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) zgłosił w poniedziałek na posiedzeniu komisji szereg poprawek do ustawy o organizacji wyborów prezydenckich, m.in. dotyczącą zwrotu kosztów Poczcie Polskiej. W związku z tym, zamiast przystąpić do głosowania, zarządzono przerwę do godz. 16.