Artykuły na temat: "urzędnicy"

Masz nową firmę? Skarbówka wybaczy ci błędy

2 stycznia 2020 r.

Powiedzenie „uczyć się na błędach” w przypadku prowadzących działalność gospodarczą nabrało dosłownego znaczenia. Nowe przepisy dają im prawo do popełniania pomyłek – urzędnicy nie będą ich karać, lecz tylko pouczać.

Urzędnicy po godzinach wychodzą "w teren". Tak jest w Portugalii

1 stycznia 2020 r.

W Portugalii przybywa gmin i urzędów, których pracownicy obsługują petentów poza biurem, nierzadko udając się “w teren” po godzinach pracy. Na wyludniającej się prowincji otwarcie na mieszkańców służy budowaniu wizerunku przyjaznej gminy, co ma pomóc w zdobywaniu nowych rezydentów.

Morawiecki: Będziemy kontynuowali reformowanie wymiaru sprawiedliwości

11 grudnia 2019 r.

 Będziemy kontynuowali reformowanie wymiaru sprawiedliwości i liczymy na to, że pewne ideologiczne zacietrzewienie, które nie pozwalało dostrzec urzędnikom unijnym zalet i korzyści naszych działań, odejdzie do lamusa - mówił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Gazetą Polską".

Spadki na nowojorskich giełdach. W centrum uwagi umowa Chiny-USA

11 grudnia 2019 r.

 Indeksy na nowojorskich giełdach zakończyły wtorkową sesję niewielkimi spadkami. Inwestorzy rozważają, czy USA podniosą w niedzielę cła na chińskie towary, rynki czekają też na decyzję największych banków centralnych w sprawie stóp procentowych.