Artykuły na temat: "ulga prorodzinna"

Ulga na dziecko w 2020 r. a rozliczenie PIT. Pytania i odpowiedzi

1 marca 2020 r.

Ulga na dziecko to najpopularniejsza w Polsce preferencja podatkowa, znana też jako ulga prorodzinna lub ulga na dzieci. W 2020 r. można skorzystać z niej przy wypełnianiu zeznania podatkowego PIT za 2019 r. Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się w związku z tym pytania.

Polaryzacja polityczna może hamować rozwój

1 stycznia 2019 r.

Warto wokół takich priorytetów jak obronność, polityka energetyczna czy system emerytalny budować ponadpartyjny konsensus – mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Podatku od singli nie będzie. Resort finansów stawia jednak na rodziny

22 września 2018 r.

- Polski ustawodawca dostrzega potrzebę stwarzania preferencji dla rodzin i osób wychowujących dzieci. Jednakże w Ministerstwie Finansów nie są prowadzone prace legislacyjne zmierzające do wprowadzenia podatku od osób nieposiadających potomstwa – czytamy w odpowiedzi wiceministra Leszka Skiby.

Posiadanie władzy rodzicielskiej to za mało, by skorzystać z ulgi w PIT

23 lipca 2018 r.

Samo posiadanie władzy rodzicielskiej jest niewystarczające do zastosowania preferencji podatkowej. Dla nabycia prawa do ulgi konieczne jest zarówno posiadanie przez rodzica władzy rodzicielskiej nad małoletnim dzieckiem, jak i jej faktyczne wykonywanie – wynika ze stanowiska Krajowej Informacji Skarbowej.

Dochód z zagranicy decyduje o uldze prorodzinnej

19 kwietnia 2018 r.

Jeśli dziecko zarobiło więcej niż 3089 zł, to rodzic traci prawo do preferencji w PIT. Nie ma znaczenia, czy dochód uzyskało w kraju czy za granicą – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

500 plus nie wyklucza ulgi na dzieci w PIT

15 marca 2018 r.

Świadczenia tj. 500 plus nie są uwzględniane w dochodach uzależniających zastosowanie ulgi na dzieci w PIT w przypadku osób wychowujących jedno dziecko. Rodzice wychowujący dwoje i więcej dzieci skorzystają z ulgi bez względu na wysokość uzyskanego dochodu.

Ulga na dziecko (prorodzinna). Odliczenia od podatku w 2018 roku.

5 lutego 2018 r.

Każdy rodzic lub opiekun może pomniejszyć wskazaną w PIT kwotę podatku korzystając z ulgi prorodzinnej. Kwota odliczenia zależna jest od osiągniętych w minionym roku dochodów, liczby potomstwa, a także od tego, czy podatnik sam wychowuje dziecko. Aby jednak skorzystać z ulgi prorodzinnej trzeba spełnić szereg warunków określonych ustawą o PIT.