Artykuły na temat: "Ukraina"

Co trzeba wiedzieć o nowych taśmach z Kijowa [OPINIA]

25 maja 2020 r.

Ubiegłotygodniowe ujawnienie nagrań rozmów Joe Bidena z Petrem Poroszenką z czasów, gdy pełnili oni odpowiednio funkcje wiceprezydenta USA i prezydenta Ukrainy, przeszło w amerykańskich mediach właściwie bez echa.

Parafianowicz: Polska dla Zełenskiego nie była nawet 10. tematem

21 maja 2020 r.

Niewielu miało nadzieję na zmianę w stosunkach polsko-ukraińskich, gdy dokładnie rok temu Wołodymyr Zełenski obejmował władzę na Ukrainie. Zresztą wejście prezydenta do realnej polityki międzynarodowej było wyjątkowo niefortunne. I to nie z jego winy.

Rząd się pomylił. Ukraińcy jednak zostają

14 maja 2020 r.

Trzy lata temu Beata Szydło mówiła o milionie uchodźców, teraz Jadwiga Emilewicz twierdzi, że przez pandemię opuścił nas milion ukraińskich pracowników. Obie tezy są nieprawdziwe

Otwarcie rynku ziemi sprawdzianem dla Ukrainy

11 maja 2020 r.

Pomimo licznych spekulacji prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o obrocie ziemią rolną. Po raz pierwszy od 18 lat po słowie nastąpiły czyny.

Saakaszwili powrócił do ukraińskiej polityki. Znów jest na szczycie, z którego spadał już wiele razy

9 maja 2020 r.

W ukraińskiej wersji znanego mema czytamy: po tygodniu kwarantanny w kanałach Wenecji znów widziano delfiny, po dwóch tygodniach – do brytyjskich miast zawitały dzikie kozy, po trzech – Micheil Saakaszwili powrócił do ukraińskiej polityki. Były prezydent Gruzji niczym kot ma wiele politycznych żyć i właśnie rozpoczyna kolejne. Znów na szczycie, z którego spadał już wiele razy.

Ukraina: Saakaszwili został wybrany do Narodowej Rady Reform

7 maja 2020 r.

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili został mianowany przewodniczącym komitetu wykonawczego reform wchodzącego w skład ukraińskiej Narodowej Rady Reform przy prezydencie Ukrainy - poinformowano w czwartek na stronie internetowej szefa ukraińskiego państwa.

Czy Moskwa zbuduje „ruch niezaangażowanych” [OPINIA]

6 maja 2020 r.

W Rosji trwa dyskusja ekspertów poświęcona zmianom w polityce zagranicznej państwa po COVID-19. To, że sytuacja się zmieni i przyspieszy obserwowane od pewnego czasu trendy, jest pewne. Odpowiedzi na to, w jaką stronę winna podążać Moskwa, różnią się w szczegółach. Wydaje się, że kształtujący się konsensus rosyjskiej elity analityków wpłynie na charakter polityki państwowej w nadchodzących latach.