Artykuły na temat: "terapia"

Nowy model psychiatrii dziecięcej wyceniony. Można zacząć kontraktowanie

13 stycznia 2020 r.

7–8 tys. zł – na takie wynagrodzenie będą mogli liczyć specjaliści zatrudnieni w poradniach psychologiczno-psychoterapeutycznych, które będą podstawą zreformowanego systemu opieki dla dzieci i młodzieży. Miesięczny koszt funkcjonowania takiej placówki to ok. 50 tys. zł. Rocznie NFZ przeznaczy na te podmioty 150–180 mln zł. Konkursy mają ruszyć już w lutym.

Prawo do terapii ratujących życie pozostaje nadal w teorii

30 sierpnia 2018 r.

Ratunkowy Dostęp do Technologii Lekowych (RDTL) to mechanizm, który ma umożliwiać refundację leczenia w jednostkowych chorobach. W teorii polscy pacjenci mogą z niego korzystać od ponad roku, w praktyce niewielu z nich udało się otrzymać finansowanie.

Rewolucja trwa. Leczenie spersonalizowane może być kolejnym przełomem w medycynie

17 sierpnia 2018 r.

- A co może stać się przełomem na miarę antybiotyków? Leczenie spersonalizowane. To przyszłość medycyny. Dzięki wykorzystaniu komputerów będziemy mogli dostosować leki i metody kuracji do wymagań danego pacjenta - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Leszek Krzysztof Borysiewicz immunolog, profesor i członek władz Uniwersytetu Cambridge. Od 1 października 2010 r. do 1 października 2017 r. był rektorem tej uczelni.

Terapeuci chcą się uregulować

20 grudnia 2017 r.

Mały krok w dobrą stronę – specjaliści pracujący z uzależnionymi tak mówią o projekcie resortu zdrowia mającym ujednolicić zasady dotyczące szkoleń certyfikujących. Ale woleliby ustawę o swojej profesji.