Artykuły na temat: "Szydło"

Kantar: 57 proc. badanych twierdzi, że politykom nie można ufać

25 września 2019 r.

57 proc. badanych przez Kantar stwierdziło, że większości polityków nie można ufać; przeciwne zdanie wyraziło 25 proc. Z kolei 39 proc. na pytanie, którego polityka cenią najbardziej, odparło: "żadnego". Najwięcej, 19 proc. wskazań pod tym względem przypadło liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Pasmo zagranicznych sukcesów [TWEET TYGODNIA]

19 lipca 2019 r.

Nowe rozdanie unijne i wybory na najważniejsze stanowiska w Brukseli to wielki sukces międzynarodowy premiera Mateusza Morawieckiego. Jeśli państwo nie wierzą, to spróbuję udowodnić, co nie będzie trudne. No bo czy Frans Timmermans został szefem Komisji Europejskiej? Nie. Została Ursula von der Leyen, niemiecka minister obrony narodowej.

500 zł na każde dziecko - ważne zmiany od 1 lipca 2019 roku

21 czerwca 2019 r.

 Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18 lat. "Dzieci to dobro narodowe; to sprawa państwa, by były wychowywane w bezpieczeństwie socjalnym" - mówił prezydent. Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach można składać od 1 lipca.

Eurowybory 2019: Sprawdź, kto dostał najwięcej głosów

26 maja 2019 r.

Wicepremier Beata Szydło otrzymała najwięcej głosów w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego; zagłosowało na nią ponad 471 tys. wyborców - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Drugie miejsce zajęła posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska, trzecie b. premier Jerzy Buzek.