Artykuły na temat: "Szumowski"

Szumowski zachwala podatek cukrowy. "Działamy zgodne z zaleceniami WHO"

5 lutego 2020 r.

Wprowadzenie opłaty cukrowej jest potrzebne, bo w otyłości dzieci dogonimy Zachód szybciej niż w czymkolwiek innym – wskazał w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że także opłata od alkoholi w małych opakowaniach ma uzasadnienie zdrowotne, bo spożycie "małpek" rośnie.

Szumowski: Polacy z Wuhan po przybyciu do kraju zostaną zbadani

31 stycznia 2020 r.

Polacy, którzy obecnie są w Wuhan, po przybyciu do Polski zostaną poddani badaniom - poinformował w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił, m.in. pobrane zostaną od nich wymazy do diagnostyki genetycznej na obecność koronawirusa.

Duda zaprosił ministra zdrowia i GIS na spotkanie w sprawie koronawirusa

31 stycznia 2020 r.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.30 do Pałacu Prezydenckiego; będzie ono dotyczyło sytuacji związanej z koronawirusem - poinformował PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Szumowski: Ok. 30 Polaków chętnych do ewakuacji z Wuhan

30 stycznia 2020 r.

Obecnie jest ok. 30 Polaków chętnych do ewakuacji z Wuhan - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Transport ma się odbyć do połowy przyszłego tygodnia. Mamy już w Polsce testy na nowego koronawirusa; przygotowujemy laboratoria do diagnostyki - dodał.

Szumowski: Podatek cukrowy przyniesie mniej niż zakładaliśmy

20 stycznia 2020 r.

Podatek cukrowy przyniesie najprawdopodobniej mniej niż zakładane 2 mld zł, ale z pewnością stopniowo zacznie zmieniać złe nawyki żywieniowe – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Opłata będzie stała, uzależniona od ilości cukru w produktach.

Słowik: Minister zdrowia znów manipuluje [OPINIA]

13 stycznia 2020 r.

Szef resortu zdrowia prof. Łukasz Szumowski postanowił rozprawić się z dziennikarzem, który go kilka tygodni temu skrytykował. Napisał polemikę, którą można przeczytać w wydaniu DGP z 9 stycznia („Gdzie leży prawda o liczbie lekarzy w Polsce?”). Przy okazji ujawnił, że po dwóch latach jego rządów w Ministerstwie Zdrowia nikt nie wie (włącznie z nim), ilu w Polsce jest lekarzy, system zbierania informacji na ten temat jest wadliwy, a dane przekazane przez polskie państwo międzynarodowym instytucjom są fałszywe.