Artykuły na temat: "Szumowski"

Szumowski: Dofinansowujemy wyposażenie gabinetów stomatologicznych w szkołach

12 września 2019 r.

To, czy w szkołach będą stomatolodzy, w dużym stopniu zależy od samorządów, bo my dofinansowujemy wyposażenie gabinetów - podkreślił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Przypomniał, że szkoły, w których nie ma stomatologa, powinny mieć porozumienie z gabinetem zewnętrznym.

Koniec kryzysu lekowego? Szumowski: W aptekach są zamienniki

24 lipca 2019 r.

W aptekach dostępne są zamienniki leków, które może zaproponować farmaceuta – powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do problemów z dostępnością do niektórych leków. Dodał, że przez ostatnie doniesienia o braku leków, wzrosła ich sprzedaż.

Szumowski: Leki są już w Polsce, zostały dostarczone do hurtowni

11 lipca 2019 r.

 Leki są już na terenie Polski, dostarczone do hurtowni, za chwilę będą przekazywane dalej – zapewnił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do problemów z dostępnością do niektórych leków. To jest problem techniczny, wynika z globalizacji rynku – dodał.

Kryzys lekowy: Lekarz Szumowski nie chce leczyć chorej Polski

10 lipca 2019 r.

Samorząd aptekarski, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, kilkudziesięciu farmaceutów, którzy wypowiadali się pod nazwiskiem, kilkunastu specjalizujących się w tematyce lekowej dziennikarzy i wreszcie co najmniej kilkuset pacjentów odpytywanych przez radiostacje i stacje telewizyjne. Wszyscy oni mówią, że tak wielkiego kryzysu lekowego w Polsce jeszcze nie było.

Szumowski: Bezpłatny pobyt przy dziecku w szpitalu od lipca

19 maja 2019 r.

Chcemy, by przepisy gwarantujące, że szpitale nie będą mogły pobierać opłat od rodziców i opiekunów towarzyszącym dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym zaczęły obowiązywać od lipca – powiedział PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski. To inwestycja, nie koszt - podkreślił.

Farmaceuci żądają ustawy od ministra Szumowskiego

14 lutego 2019 r.

Już ponad 2200 aptekarzy, techników i studentów farmacji podpisało się pod petycją do szefa resortu zdrowia, by ten przedłożył projekt ustawy o zawodzie farmaceuty na rządową ścieżkę.