Artykuły na temat: "strajk nauczycieli"

Radwan: Młodzi nauczyciele chcą godnie zarabiać, a nie umierać za Kartę

18 grudnia 2019 r.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, rozpoczynając kolejną zwycięską kadencję swojego ugrupowania, powiedział, że będzie ona trudniejsza od poprzedniej. Według mnie podobnie mógłby powiedzieć Sławomir Broniarz, który w listopadzie po raz enty został prezesem największego związku zawodowego nauczycieli.

Nauczyciele, strajkujący w kwietniu, w protest włoski nie wierzą. "Będziemy uznawani za jeszcze większych nierobów"

27 października 2019 r.

Ze wszystkimi nauczycielami, którzy wypowiadają się w tym tekście, rozmawiałam w kwietniu. Podczas i w trakcie strajku mówili, że po raz pierwszy czuli prawdziwą jedność środowiska i że mogą coś osiągnąć. Tych, którzy strajku nie popierali była zdecydowana mniejszość. Po decyzji o jego zakończeniu część była rozgoryczona, część jednak zgadzała się z decyzją Sławomira Broniarza. Dziś próżno szukać nie tylko tamtego entuzjazmu, ale chociaż nawet zrozumienia dla decyzji ZNP i chęci przyłączenia się do protestu.

Jest decyzja ZNP w sprawie protestu nauczycieli

22 października 2019 r.

Zarząd Główny ZNP podjął uchwałę w sprawie przygotowania obywatelskiego projektu zmierzającego do podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli - poinformował we wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz. Zgodnie z projektem wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela dyplomowanego ma być równe przeciętnemu wynagrodzeniu w kraju.

Strajk włoski: Jakie obowiązki nauczyciel musi wykonywać

15 października 2019 r.

We wtorek zaczynamy akcję informacyjną o celach, istocie, a przede wszystkim technice wykonywania protestu włoskiego - poinformował PAP prezes ZNP Sławomir Broniarz. Tydzień później, 22 października Zarząd Główny ZNP zajmie się stroną formalną protestu przyjmując uchwałę w tej sprawie.

Piontkowski: Nauczyciele ciągle oczekują zmian. Będziemy rozmawiali

3 października 2019 r.

 To sygnał, że nauczyciele ciągle uważają, że należy coś jeszcze zrobić w prawie oświatowym, w sytuacji w szkole; będziemy rozmawiali – powiedział w czwartek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, komentując wyniki sondażu ZNP, w którym ponad 50 proc. nauczycieli opowiedziało się za tzw. strajkiem włoskim.

Strajk włoski w polskich szkołach i przedszkolach. Na czym będzie polegał?

3 października 2019 r.

Nie będzie wznowienia strajku generalnego. Nauczyciele opowiedzieli się za lżejszą formą protestu, czyli za strajkiem włoskim. Tak wynika z ankiet przeprowadzonych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego wśród blisko 228 tys. osób zatrudnionych w oświacie. Akcja rozpocznie się 15 października.