Artykuły na temat: "strajk"

Antyrządowe protesty w Pradze i innych miastach bez limitu uczestników

10 czerwca 2020 r.

W Pradze i innych miastach Czech odbyły się we wtorek wieczorem antyrządowe protesty, na których, na mocy wyjątku udzielonego przez ministra zdrowia, mogło się pojawić ponad 500 osób. Stowarzyszenie Milion Chwil dla Demokracji apelowało o zachowanie odstępów i noszenie maseczek.

380 zatrzymanych w związku ze strajkiem przedsiębiorców w Warszawie

17 maja 2020 r.

W związku ze strajkiem przedsiębiorców w Warszawie policja zatrzymała ponad 380 osób i 150 osób ukarała mandatami - poinformował w niedzielę PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że do sądów trafi ponad 220 wniosków o ukaranie, a do sanepidu notatki o łamaniu obostrzeń antywirusowych.

Górnicy zapowiadają strajk ostrzegawczy i manifestację w Warszawie

5 lutego 2020 r.

17 lutego w kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy, a ponad tydzień później - referendum strajkowe - zdecydowali w środę związkowcy z tej największej górniczej spółki. Na 28 lutego zaplanowano górniczą manifestację w Warszawie.

Pracownicy socjalni mogą strajkować. I to rozważają

29 stycznia 2020 r.

Zatrudnieni w ośrodkach pomocy społecznej mają prawo do prowadzenia protestu. Sąd Najwyższy uznał, że ich miejsce pracy nie jest organem władzy samorządowej i może w nim dojść do przerwania pracy.

Portugalia. Rozpoczął się strajk personelu lotnisk międzynarodowych

27 grudnia 2019 r.

Na lotniskach międzynarodowych w Portugalii rozpoczął się w piątek rano strajk personelu naziemnego. Protest, do którego zamierzają przyłączyć się też pracownicy lotnisk krajowych, potrwa do niedzieli. Strajkujący żądają zachowania uprawnień dotyczących płac.