Artykuły na temat: "stomatologia"

Młody stomatolog bez ulgi na start

26 listopada 2019 r.

Dentysta prowadzący indywidualną praktykę nie świadczy innych usług z zakresu ochrony zdrowia niż lekarz stażysta, dlatego nie może skorzystać z preferencji – wskazuje ZUS.

Higienistki bez nadzoru dentysty? Lekarze mówią „nie”

26 czerwca 2019 r.

Wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki musi być realizowane pod nadzorem lekarskim – przekonują dentyści, odnosząc się do projektowanej nowej podstawy programowej w zawodzie higienistki stomatologicznej. Środowisko nie jest jednak zgodne, czy nauka tej profesji powinna odbywać się w szkole licealnej, czy na studiach.

Będzie wniosek do trybunału w sprawie amalgamatu

28 stycznia 2019 r.

Trzy schematy postępowania dla stomatologów i skarga do Trybunału Konstytucyjnego – Naczelna Rada Lekarska wydała stanowisko w dotyczące separatorów zapobiegających emisji rtęci, którą zawierają plomby amalgamatowe.

Stomatolodzy nie wiedzą, jak bezpiecznie pozbyć się plomb z rtęcią

22 stycznia 2019 r.

Od Nowego Roku obowiązują unijne przepisy zobowiązujące gabinety dentystyczne do stosowania specjalnych urządzeń zapobiegających emisji rtęci, którą zawierają plomby amalgamatowe. Lekarze mieli nadzieję, że resort wyda wytyczne, jak stosować nowe obowiązki. Jednak wobec braku takiego stanowiska, lekarski samorząd sam postanowił zinterpretować te regulacje.

Zęby Polaków coraz gorsze, a budżet na leczenie maleje

11 października 2018 r.

W przyszłym roku NFZ przeznaczy na stomatologię 2,2 proc. swoich wydatków. Resort zdrowia obiecuje jednak poprawę stanu uzębienia, szczególnie u dzieci. To niemożliwe z tymi środkami – alarmują lekarze i samorządowcy

Nie ma chętnych do obsługi dentobusów

24 kwietnia 2018 r.

Mobilne gabinety stomatologiczne miały wyjechać na trasy już na początku kwietnia. Jednak w niektórych oddziałach NFZ wciąż nie rozstrzygnięto konkursów, bo... nikt się do nich nie zgłosił. Fundusz chce przyciągnąć chętnych lepszymi warunkami.

Dentobusy wyjadą w trasę już w kwietniu

28 lutego 2018 r.

We wszystkich wojewódzkich oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia trwają konkursy na leczenie w dentobusach. Zawarte w ich ramach umowy obowiązywać będą od początku kwietnia.