Artykuły na temat: "rząd PiS"

Powolny zmierzch prezesa. Rozmowa z prof. Antonim Dudkiem

23 maja 2020 r.

- W pierwszej kadencji prezydent Duda rzadko manifestował swoją niezależność od lidera PiS. Jeśli wygra drugą, będzie to robił częściej, bo nie będzie już niczego od Kaczyńskiego potrzebował - mówi w wywiadzie dla DGP Antoni Dudek politolog, historyk, publicysta, profesor na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Fogiel: rząd poświęca uwagę epidemii i kryzysowi, wybory to zjawisko obiektywne

8 kwietnia 2020 r.

Rząd poświęca większość uwagi walce z epidemią i kryzysem; to, że wybory muszą się odbyć, bo tak stanowi Konstytucja, jest zjawiskiem obiektywnym – podkreślił w środę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Dobrze, aby odbyły się tak szybko, jak to możliwe; potrzeba politycznej stabilności - ocenił.

Gowin: nie potrafię odpowiedzieć, czy wybory 10 maja będą możliwe

1 kwietnia 2020 r.

Nie potrafię odpowiedzieć, czy wybory prezydenckie 10 maja będą możliwe; mogę powiedzieć tyle, że nie można dopuścić do wyborów w żadnym terminie, w którym ich przeprowadzenie spotęgowałoby epidemię - powiedział w środę wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Wiceminister aktywów Adam Gawęda odwołany

27 marca 2020 r.

Premier Mateusz Morawiecki odwołał w piątek Adama Gawędę ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego - poinformowało ministerstwo aktywów.

Ziobro o swoim dodatku funkcyjnym: Jest on przewidziany przez prawo

3 marca 2020 r.

Zgodnie z rozporządzeniem przyjętym przez Radę Ministrów szef MS nie pobiera pensji z racji bycia prokuratorem generalnym, a dodatek funkcyjny; jest on opodatkowany i przewidziany przez prawo - mówił we wtorek szef MS Zbigniew Ziobro, pytany o doniesienia "GW".

Bosak: walczymy o wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich

29 lutego 2020 r.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zapewnił w sobotę w Płocku (Mazowieckie), że walczy o wejście do drugiej tury tych wyborów. Zadeklarował przy tym, że jako prezydent będzie rozmawiał ze wszystkimi siłami politycznymi.