Artykuły na temat: "rząd PiS"

Pełzająca centralizacja. To dlatego dochodzi do starć na linii rząd-samorząd

5 października 2019 r.

Czy pod rządami PiS staliśmy się państwem bardziej scentralizowanym niż za czasów PO-PSL? Choć nie doszło do zmian ustrojowych oraz nie wprowadzono zasadniczych zmian w funkcjonowaniu państwa, to eksperci nie mają wątpliwości, że odpowiedź na to pytanie musi być twierdząca. A skoro tak, to siłą rzeczy do największych tarć dochodzi w relacjach rządu z samorządem.

Zybała: Reforma sądownictwa? Jedyne co zrobiono, to odgórny hejt na sędziów [WYWIAD]

4 października 2019 r.

- Projektowanie czegoś tak skomplikowanego jak reforma sądownictwa musi opierać się na wiedzy, nie na żądzach ludu. Lud chce zmiany? Więc ja dałbym mu tę zmianę rozłożoną na 10 lat - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Zybała, doktor habilitowany z dziedziny nauk o polityce, profesor w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Naukowo zajmuje się zagadnieniami polityki publicznej, dialogu społecznego, rządzenia publicznego.

Zapomniane ustawy „dobrej zmiany"

16 września 2019 r.

Przepisy odpowiadające na problemy rodzin, które miały zostać przyjęte w tej kadencji Sejmu, nie stały się obowiązującym prawem

Czarzasty: Ziobro powinien natychmiast podać się do dymisji

21 sierpnia 2019 r.

Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien natychmiast podać się do dymisji, niezależnie od tego czy wiedział, czy też nie wiedział o kontaktach wiceministra Łukasza Piebiaka z internetową hejterką – powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty w środę w Katowicach.