Artykuły na temat: "reforma edukacji"

Reforma szkolnictwa branżowego. Komentarz do nowelizacji [CZĘŚĆ 1]

23 stycznia 2020 r.

Ustawa z 14 grudnia 2016 r. − Prawo oświatowe (wyciąg) (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1148; ost.zm. Dz.U. z 2019 r. poz. 2198) – cz. 1. Po nie do końca udanej reformie szkolnictwa zawodowego ustawą z 2011 r. przyszła kolejna próba uzdrowienia kształcenia branżowego.

Zmiany w Karcie nauczyciela, czyli drugi etap reformy. Co może się zmienić? Kto jest "za", a kto "przeciw"?

21 stycznia 2020 r.

Podczas posiedzenia sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił swoje plany jako ministra edukacji na rozpoczętą kadencję. Większość z nich, jak przywracanie stołówek w szkołach czy program Aktywna tablica, jest kontynuacją działań z poprzednich lat. Jedyną nowością, która może mieć jednak kluczowy wpływ na polską szkołę, będą zmiany w Karcie nauczyciela.

Hall o edukacji: Mamy kwokowaty system i upupiamy własne dzieci. Niańczymy jak najdłużej. Wiemy lepiej, co mają robić, jak się uczyć, gdzie, kiedy odrabiać lekcje [WYWIAD]

5 grudnia 2019 r.

- Zawsze można zrobić lepiej. Jeszcze priorytetowe było dla mnie upowszechnienie edukacji przedszkolnej. Wprowadziliśmy obowiązek przedszkolny pięciolatka. I to się świetnie sprawdzało, dzieci miały przed pójściem do szkoły możliwość otrzymania specjalistycznego wsparcia. Ten obowiązek wycofano i to jest dla mnie dużo większa szkoda niż wycofanie obowiązku szkolnego dla sześciolatków - z Katarzyną Hall rozmawia Magdalena Rigamonti.

Jak zachęcić Polaków do oszczędzania? PZU ma sposób

14 października 2019 r.

– Musimy doprowadzić do sytuacji, w której oszczędzanie będzie powszechną praktyką – postulował wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda podczas debaty na temat pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Jak to zrobić? PZU zachęca pracowników przystępujących do PPK wysokimi zniżkami na ubezpieczenia, darmowymi badaniami lekarskimi, a także brakiem w pierwszym roku opłat za zarządzanie planami.