Artykuły na temat: "Rada Europy"

„Źle oceniamy stan reformy sądownictwa w Polsce”. W Strasburgu trwa debata

28 stycznia 2020 r.

Zgromadzenie parlamentarne Rady Europy w Strasburgu debatowało we wtorek na temat instytucji demokratycznych w Polsce. Eurodeputowani ostrzegali przed „łamaniem reguł demokracji w Polsce”. „Należy porównywać sytuację w innych krajach, a nie jedynie wytykać palcami Polskę”- zaapelował niemiecki eurodeputowany Martin Hebner z grupy EC/DA.

Francja: Rząd ogłasza walkę z przemocą domową wobec kobiet

25 listopada 2019 r.

 Premier Francji Edouard Philippe ogłosił w poniedziałek plan walki z przemocą domową wobec kobiet. Sekretarz stanu ds. równouprawnieniai i walki z dyskryminacją Marlene Schiappa obiecuje 1 mld euro na ten cel oraz na politykę równościową.

Schetyna: Rada Europy zaskoczona protestami wyborczymi PiS

23 października 2019 r.

Przedstawiciele Rady Europy są zaskoczeni procesem ponownego liczenia głosów i protestami, które zgłasza partia rządząca w Polsce - powiedział w środę w Strasburgu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Szef MSZ: Mamy pomysł, jak odzyskać wrak

23 września 2019 r.

 Zaproponowałem szefowi rosyjskiego MSZ Siergiejowi Ławowrowi, by wrak tupolewa wrócił do Polski, ale pozostał pod specjalną obserwacją Rady Europy, a Rosja miałaby do niego dostęp, gdy wymaga tego śledztwo - poinformował w wywiadzie z "Wprost" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Rada Europy wzywa Węgry do przestrzegania praw człowieka

21 maja 2019 r.

Komisarz Rady Europy ds. praw człowieka Dunja Mijatović oznajmiła we wtorek, że Węgry powinny pilnie zaradzić naruszeniom praw człowieka, takim jak zatrzymywanie osób ubiegających się o azyl czy zastraszanie grup obywatelskich.

Czaputowicz: Polska chce wzmocnienia Partnerstwa Wschodniego

13 maja 2019 r.

Polska pozytywnie ocenia działanie Partnerstwa Wschodniego (PW), które obchodzi w tym roku 10. rocznicę istnienia; chcemy jego wzmocnienia – przekonywał w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.