Artykuły na temat: "przestępstwa"

Uwzględniona skarga RPO - będzie kontynuowane dochodzenie ws. marszu w Hajnówce

11 maja 2020 r.

Prokuratura Rejonowa w Białymstoku będzie w dalszym ciągu prowadziła dochodzenie w sprawie m.in. propagowania rasizmu i faszystowskiego ustroju państwa podczas Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce (Podlaskie) w 2018 roku. Zdecydowała o tym prokuratura nadrzędna, uwzględniając zażalenie Rzecznika Praw Obywatelskich.

Grodzki: Proszę bezkrytycznie nie kupować rewelacji kolejnych portali

20 stycznia 2020 r.

Proszę bezkrytycznie nie kupować rewelacji kolejnych portali - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki po publikacji niezalezna.pl, że kolejny świadek zarzuca mu przyjęcie pieniędzy za leczenie. To są bzdury, które prosiłbym zostawić portalom prawicowym i tym, którzy nas hejtują - dodał o zarzutach pod swym adresem.

Włochy: Producenci mozzarelli z Kampanii walczą z jej podróbkami

15 stycznia 2020 r.

Producenci mozzarelli z Kampanii na południu Włoch walczą z plagą podróbek ich słynnego, certyfikowanego sera z mleka bawolic. Nowym polem ich działania jest internet, bo to tam, na wielkich platformach sprzedaży kwitnie proceder handlu podrabianym produktem.

Izrael: Policyjna obława na sektę religijną w Jerozolimie

13 stycznia 2020 r.

Izraelska policja przeprowadziła w poniedziałek obławę na siedzibę sekty religijnej w Jerozolimie, w której dziesiątki kobiet i dzieci było przetrzymywanych w "niewolniczych" warunkach. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad nimi.

Chiny: Parlament za likwidacją ośrodków detencyjnych dla prostytutek

28 grudnia 2019 r.

Parlament Chin przegłosował w sobotę likwidację ośrodków detencyjnych dla prostytutek i ich klientów. Zgodnie z prawem policja mogła tam umieszczać zatrzymane osoby bez aktu oskarżenia na okres do dwóch lat. Zdaniem krytyków ośrodki nie spełniały swojej roli.

Były ksiądz podejrzany o kilkudziesiąt gwałtów na ministrancie

21 grudnia 2019 r.

Były ksiądz Krzysztof G. usłyszał zarzuty dokonania co najmniej kilkudziesięciu gwałtów na ministrancie z Chodzieży – poinformował w sobotę lokalny dziennik „Głos Wielkopolski”. Do przestępstw seksualnych miało dochodzić przez ponad 10 lat.