Artykuły na temat: "przestępcy"

Czy przestępcy mogą przeniknąć do prokuratury?

19 lipca 2019 r.

Młodzi, niedoświadczeni pracownicy, duża liczba odejść ze stanowisk urzędniczych, konieczność dorabiania w dyskontach - o takich problemach, ale i o zmianach na lepsze mówi Jacek Skała, przewodniczący Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

Przymusowe badanie na trzeźwość... za zgodą?

9 lipca 2019 r.

W marcu 2010 r. R.S., obywatel Węgier, brał udział w bójce przed klubem nocnym. Został później zatrzymany, prowadząc samochód. Odmówił poddania się badaniu alkomatem przesiewowym, został zatrzymany w celu przesłuchania i przetransportowany do szpitala w celu wykonania testu na obecność substancji odurzających oraz alkoholu we krwi i w moczu. W szpitalu poinformował lekarza, że nie jest w stanie oddać moczu. Policjanci poprosili służbę medyczną o założenie R.S. cewnika i pobranie krwi.

Zmiany w kodeksie karnym: Zarządzanie strachem

5 lutego 2019 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości próbuje wytworzyć wrażenie, że polskie sądy są pobłażliwe dla przestępców. Chce więc w kodeksie karnym regulacji totalnej i mnoży (nielogiczne) przepisy.

Wyrok 3,5 roku więzienia dla "króla dopalaczy"

31 stycznia 2019 r.

Na karę 3 lat i 6 miesięcy więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi 32-letniego Dawida B. zwanego "królem dopalaczy", którego prokuratura oskarżyła o sprzedaż dopalaczy i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób.

Kraków: Policjanci znaleźli u nastolatków maczety

30 sierpnia 2018 r.

Kilka maczet o długości ostrzy od 50 do 65 cm znaleźli policjanci u trzech nastolatków na jednym z nowohuckich osiedli. Jeden z nich był wcześniej notowany jako pseudokibic - poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Trwa walka z kartelami. Producenci cementu rozbici w sądzie

29 marca 2018 r.

Siedem spółek mających niemal 100 proc. udziałów w rynku było w kartelu. Odbijało się to na cenach cementu, które płacili przedsiębiorcy. A co za tym idzie, przez lata przepłacali także konsumenci. Potwierdził to przedwczoraj Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Prawo nie może być narzędziem w rękach przestępców

27 marca 2018 r.

- Wierzyciel, który wchodzi w relację ze spółdzielnią mieszkaniową, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ryzykuje - wyjaśnia dr hab. Paweł Księżak, prof. w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Łódzkiego.

Przestępcy seksualni posiedzą dłużej

13 grudnia 2017 r.

Projekt przepisów podwyższających kary za najpoważniejsze przypadki zgwałceń jest już gotowy do przyjęcia przez rząd. Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało, aby surowsze niż dotąd sankcje groziły przestępcom seksualnym, których ofiarami są dzieci i tym, którzy spowodowali ciężkie obrażenia u osoby pokrzywdzonej (w obu przypadkach dolna granica zagrożenia to obecnie trzy lata pozbawienia wolności), a także sprawcom działającym ze szczególnym okrucieństwem.

Nie alkohol bije, nie spódnica gwałci

28 listopada 2017 r.

Trzymam stronę kobiet. Przez to hasło oddajemy im wiarygodność i przypominamy, że wina za przemoc zawsze leży po stronie sprawcy, nigdy zaś ofiary. Trwa 16 Dni przeciw Przemocy wobec Kobiet.