Artykuły na temat: "przemoc domowa"

Będą narzędzia rozwiązywania problemu przemocy domowej

9 maja 2020 r.

Ustawa antyprzemocowa daje nowe narzędzia, aby problem przemocy domowej był skutecznie rozwiązywany. To istotny krok w udoskonalaniu systemu pomocy osobom pokrzywdzonym – powiedział w sobotę w Zamościu (Lubelskie) wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Senat za szybką izolacją domowych brutali

7 maja 2020 r.

Izba Wyższa nie zgłosiła poprawek do nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, która umożliwi szybką izolacje sprawcy przemocy w rodzinie. Wcześniej ustawa została jednogłośnie przyjęta przez Sejm.

Tarcza 2.0. O tych zmianach mało kto słyszał. Ograniczenia dla dronów, nowe uprawnienia SOK i....

21 kwietnia 2020 r.

Podobnie jak w tekście ustawy z dnia 31 marca 2020 r. określanej powszechnie mianem „Tarczy antykryzysowej”, tak i w projekcie „Tarczy antykryzysowej 2.0” poza regulacjami dotyczącymi stricte ochrony sytuacji przedsiębiorców i pracowników, znalazło się wiele regulacji dotyczących kwestii, często niezwiązanych bezpośrednio z epidemią. Projekt ten zawiera wiele „pobocznych” zmian prawnych, które mogą umknąć czytelnikowi, warto jednak zwrócić na nie baczną uwagę. Przybliża je ekspert z Kancelarii Gessel.

Ustawa antyprzemocowa: Policjant wyrzuci z domu sprawcę przemocy domowej

4 marca 2020 r.

Rząd chce objąć ofiary przemocy domowej natychmiastową ochroną, dlatego przyjął wczoraj projekt ustawy wzmacniający kompetencje policji i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz zmieniający kodeks postępowania cywilnego. Zyskają oni uprawnienia do zastosowania wobec sprawców przemocy nakazu opuszczenia mieszkania, a także wydania zakazu zbliżania się do niego oraz jego bezpośredniego otoczenia. Co istotne, decyzja ma ta ma być wykonalna natychmiast.