Artykuły na temat: "przemoc domowa"

Zakopane od lat nie walczy z przemocą. RPO interweniuje

31 października 2019 r.

Doktor Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich (RPO) pyta wojewodę małopolskiego, jakie działania podjął lub zamierza podjąć wobec Zakopanego, które od lat konsekwentnie odmawia wykonywania obowiązków związanych z przeciwdziałaniem domowej agresji.

W 2018 r. spadła liczba Niebieskich Kart

21 sierpnia 2019 r.

W ubiegłym roku do gminnych zespołów interdyscyplinarnych trafiło 93,3 tys. dokumentów dotyczących występowania domowej agresji. Było ich o 4,9 tys. mniej niż w 2017 r.

To sprawca przemocy domowej będzie musiał się wyprowadzić

1 lipca 2019 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy antyprzemocowej. Zmienia on przepisy wielu ustaw: od kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego, przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie po ustawę o policji.

Policja nakaże domowemu tyranowi opuścić mieszkanie

27 maja 2019 r.

Policja zyska nowe uprawnienia, które pozwolą skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą domową. Wśród nich znajdą się m.in. wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Odpowiednie zmiany w prawie zapowiada resort sprawiedliwości.

Biedroń: Nigdy nie doszło do aktów przemocy między mną a matką

18 kwietnia 2019 r.

Nigdy nie doszło do żadnych aktów przemocy między nami, a wszystkie przytaczane w mediach oskarżenia są nieprawdziwe; jedynym sprawcą przemocy w naszym domu był nasz mąż i ojciec - napisali w czwartek w przekazanym PAP wspólnym oświadczeniu lider Wiosny Robert Biedroń i jego matka Helena.

Nie będzie wiceminister i zmiany ustawy o przemocy w rodzinie

9 stycznia 2019 r.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska wystąpiła wczoraj do premiera o zdymisjonowanie wiceminister Elżbiety Bojanowskiej. Wcześniej Bojanowska oddała się do dyspozycji swojej szefowej. Wszystko wskazywało na to, że premier do prośby Elżbiety Rafalskiej się przychyli, choć do zamknięcia tego wydania DGP formalna decyzja jeszcze nie zapadła. Nazwisko następcy Bojanowskiej nie było jeszcze znane.